fbpx

Przeglądarka Mozilla automatycznie blokuje złośliwe oprogramowania kopiące kryptowaluty

Przeglądarka Mozilla ma być tak ustawiona, aby mogła automatycznie blokować złośliwe oprogramowanie kopiące kryptowaluty. Jest to część nowości, które chce nam przedstawić wraz z nową wersją.

Organizacja non-profit, Mozilla Foundation ogłosiła pod koniec zeszłego tygodnia, że ​​druga na świecie przeglądarka sieciowa pod względem ilości użytkowników, Firefox, stara się automatycznie blokować skrypty złośliwego oprogramowania i inne powiązane kody związane z tajnym miningiem kryptowalut.

Kilka funkcji, takich jak opcja anti-tracking, zostało już zintegrowanych w wersji beta Firefox Nightly.

“Tracking spowalnia otwieranie witryn. W badaniu przeprowadzonym przez Ghostery, 55,4% całkowitego czasu potrzebnego do załadowania średniej jakości witryny przeznaczone jest na ładowanie informacji o stronach trzecich. W przypadku wolniejszych witryn czas oczekiwania na załadowanie może być jeszcze dłuższy.”

Nigdy więcej złośliwego krypto-oprogramowania!

Firma wyjaśnia, że teraz ich głównym celem jest ochrona użytkowników przed wszelkimi złośliwymi operacjami online i zapewnienie przyjemniejszego korzystania z usług. Skrypty stron trzecich zazwyczaj wykorzystują moc obliczeniową jednostek bez ich zgody. Szkodliwe oprogramowanie, które przechwytuje komputery użytkowników w celu wydobywania kryptowalut również jest uwzględnione przez firmę.

Nielegalne sposoby, które w niewidoczny sposób zbierają informacje o użytkowniku lub zmniejszają jego efektywnośc, stają się coraz bardziej powszechne. – wyjaśnił Nguyen.

“Na przykład niektórzy użytkownicy używają oprogramowania śledzącego – technika, która pozwala im w niewidoczny sposób identyfikować osoby według właściwości ich urządzeń których użytkownicy nie mogą kontrolować. Istnieją także witryny, które wdrożyły specjalne skrypty, które bez wiedzy odwiedzającego kopią kryptowaluty wykorzystując jego komputer czy inne urządzenie. Takie zagrania ze strony kryptowalutowych wyłudzaczy sprawiają, że Internet staje się coraz bardziej wrogim miejscem. Przyszła wersja Firefoxa ma za zadanie właśnie blokować tego typu zdarzenia.”

Firefox Nightly ma na celu sprawdzenie funkcjonalności wprowadzonych udoskonaleń. Jeśli pomyślnie przejdą testy, zostaną one zintegrowane z wersją Firefox 63.

Mozilla śledzi swoich bezpośrednich i pośrednich konkurentów, Operę i Google, których również celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom i zapobieganie wszelkiego rodzaju włamaniom na ich komputery.

Dodatkowo, zapoznaj się z przeglądarką która zapłaci Ci za oglądanie reklam w kryptowalucie:  Dowiedz się więcej

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298