fbpx

Przedstawiciele Aeternity w Polsce!

Przedstawiciele jednego z najciekawszych projektów z rynku blockchain – Aeternity – pojawią się w Polsce. Ich wystąpień będziecie mogli wysłuchać już 19 lutego (wtorek) w krakowskim High 5ive.

W czasie spotkania będzie można wysłuchać wypowiedzi: Emina Mahrta, Nikity Fuchs, Ulfa Wigera i Thomasa Artsa. Tematyka prelekcji to głównie wykorzystanie blockchaina w inteligentnych kontraktach i kwestie bezpieczeństwa sieci.

Aeternity (AE) to zdecentralizowana platforma, dziś działająca jeszcze w oparciu o blockchain Ethereum (ETH). Eksperci projektu postawili przed sobą nie lada wyzwanie – rozwiązać problem skalowalności smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

Lepsze smart kontrakty

Jaka idea przyświeca projektowi? Według członków teamu Aeternity, sam pomysł, by przechowywać wszystkie dane potrzebne do działania smart kontraktu w blockchainie, jest zły i w oczywisty sposób ogranicza możliwości oraz zmniejsza skalowalność całej sieci. Ta z kolei szybko staje się “spuchnięta” i przepełniona danymi. Firma chce więc rozwiązać ten problem tworząc inteligentne kontrakty, które będą pobierać dane w czasie rzeczywistym i to spoza sieci blockchain. W rezultacie skalowalność nie zostanie zmniejszona, a wszelkie funkcjonalności zachowane.

Wielka wędrówka tokenów

Ten rok może być przełomowy dla technologii Aeternity. Projekt stworzył własną, niezależną sieć bloków. Do września br. trwa migracja tokenów z blockchaina Ethereum do nowej sieci. Niedawno zakończył się pierwszy etap przejścia. Przed użytkownikami jeszcze dwa. Po wrześniu tego roku transfer tokenów będzie nadal możliwy, ale tylko w przypadku, gdy nie zostały one wcześniej użyte w smart-kontrakcie. W przeciwnym razie – jeśli nie przeniesiesz swoich środków na nowy blockchain, a użyłeś ich w inteligentnej umowie – bezpowrotnie je stracisz.

Były kumpel Buterina

Teraz czas na parę ciekawostek. Aeternity zostało założone przez Yanislava Malahova, który jeszcze w 2013 r. współpracował z Vitalikiem Buterinem, który stworzył Ethereum. Obecnie Aeternity to zespół ponad czterdziestu pracowników.

Projekt wystartował w 2017 r. W wyniku ICO (które trwało od 29 maja do 19 czerwca 2017 r.) sprzedano 233 020 472 tokenów z 273 685 830 ogólnie istniejących. Zebrano w ten sposób ponad 24 mln dolarów.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98