fbpx

Kategoria: ICO

ICO to krótko mówiąc pierwsza oferta publiczna przedsięwzięć kryptowalutowych, które zamiast akcji dają pierwszym inwestorom swoje kryptowaluty lub tokeny.

Czym jest ICO oraz jak ocenić czy inwestujemy we właściwy projekt?. Analizy projektów i wiadomości związane z kryptowalutowymi start-up’ami – tego wszystkiego dowiesz się z tej kategorii.

Czytaj więcej...
Jest to o tyle wygodniejsza forma dla projektu, że nie są one zdane kompletnie na łaski społeczności i rynku. Od razu mogą ustalić wartość swoich kryptowalut i ile z tego chcą oddać społeczności oraz ile zachować dla siebie. Dodatkowo mają pieniądze na start projektu, w czasie gdy jest najwięcej niespodziewanych wydatków w porównaniu do budżetu i strumieni dochodów. Dzięki pozyskanym z ICO funduszom projekty mają po prostu łatwiejszy start.

Są to jednak bardzo wczesne etapy firm, które nie wiadomo czy przetrwają. IPO dotyczy spółek, które są już na rynku od jakiegoś czasu i z reguł jest to któraś z kolejnych rund finansowania. ICO to najczęściej pierwsza runda finansowania kryptowalutowych start’up’ów. Dlatego jest to najbardziej ryzykowny aczkolwiek najbardziej perspektywiczny moment na inwestycję.

Na przestrzeni lat mogliśmy zobaczyć naprawdę spektakularne wzrosty u niektórych projektów ICO. Jednakże, według statystyk większość z nich okazało się oszustwem. Jest tak m.in. przez brak odpowiednich regulacji ze strony rządów. Ale również niewiedzę i naiwność niedoświadczonych inwestorów oczekujących wysokich zwrotów z inwestycji.

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852