fbpx

9 najciekawszych projektów DApps na Ethereum, które już działają

Ethereum to niekwestionowany lider smart kontraktów i DApps. Obecnie obsługuje ponad 90% z nich, a wszystko wskazuje, że ta liczba wzrośnie.

Dla niewtajemniczonych, DApps to zdecentralizowane aplikacje, w których żadna pojedyncza jednostka nie ma uprawnień do kontrolowania, ponieważ są one oparte o rozproszoną księgę. Obszar DApps wciąż się rozwija i pojawiają się nowe rozwiązania, stąd pomysł, aby przedstawić niektóre z nich.

9 najlepszych projektów DApps na platformie Ethereum

1. Golem

Polski projekt Golem jest określany jako Airbnb dla komputerów. Za pośrednictwem platformy Golem można wykorzystać moc obliczeniową innych komputerów, które znajdują się daleko od nas, a także wypożyczyć naszą moc obliczeniową komuś, kto jej potrzebuje.

Można myśleć o tym projekcie jako zdecentralizowanym superkomputerze lub rynku, na którym możesz kupić bądź sprzedać dodatkową moc obliczeniową, jaką posiadasz.

Superkomputery Golem funkcjonują w oparciu o tokeny GNT. Te tokeny zostaną przekazane osobom, które wydzierżawią moc obliczeniową w sieci projektu.

Projekt jest obecnie w fazie beta. Jeśli chcesz kupić trochę tokenów Golem (GNT), możesz to zrobić na

2. Ethlance

Ethlance to zdecentralizowany odpowiednik Pracuj.pl. Jest to serwis, w którym można szukać i oferować pracę związaną z projektami opartymi o blockchain.

To, co czyni projekt interesującym i transparentnym, to fakt, że nie pobiera opłaty rejestracyjnej i jest w pełni zdecentralizowany. Platforma nie pobiera również żadnych prowizji od transakcji pomiędzy zleceniodawcami, a pracownikami. Jest utrzymywana wyłącznie poprzez gas, który płacą użytkownicy za wykonanie transakcji.

3. Aragon

Aragon to bardzo ciekawy i wyjątkowy projekt na blockchainie Ethereum. Jest to platforma DApp do budowania i zarządzania zdecentralizowanymi autonomicznymi organizacjami powszechnie zwanymi DAO.

Koncepcja DAO może być zastosowana w każdej firmie, organizacji non-profit lub fundacji, aby zapewnić wyższy poziom przejrzystości oraz skuteczniejsze zarządzanie tymi podmiotami. Pomaga także w ograniczaniu niepotrzebnych pośredników, którzy są zastępowani przez smart kontrakty Ethereum.

Platforma Aragon jest wspierana przez wewnętrzny token ANT, który możesz kupić na Bittrex, jeśli wierzysz w przyszłość tego projektu.

4. uPort

uPort to platforma zarządzania tożsamością zbudowana na blockchainie Ethereum. Jest to projekt wspierany przez ConsenSys, którego celem jest usprawnienie tożsamości cyfrowej w celu zapobiegania kradzieżom danych.

Platforma wykorzystuje twój telefon komórkowy jako narzędzie do weryfikacji Twojej tożsamości. Działa jako pewnego rodzaju “rozszerzenie” Twojej osoby. Kiedy po raz pierwszy konfigurujesz uPort, aplikacja pobiera dane z twojego telefonu komórkowego za twoją zgodą i zapisuje w smart kontrakcie Ethereum. Później te dane mogą być używane do weryfikacji, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Obecnie uPort nie posiada własnego tokena, ale nie wykluczone, że powstanie on w przyszłości.

5. Gnosis

Gnosis to platforma hostowana w sieci Ethereum, której celem jest prognozowanie rynku.

Załóżmy na przykład, że chcesz poznać prognozy dotyczące meczu piłki nożnej lub ekskluzywnej aukcji międzynarodowej. Tutaj Gnosis może pomóc ci znaleźć odpowiedzi, których szukasz, a także pomóc w określeniu cen. Projekt posiada swój własny token GNO, który jest wykorzystywany m.in. w głosowaniu na platformie. Jest dostępny m.in. na giełdzie Bittrex.

6. Prism

Prism to zdecentralizowany portfel cyfrowych aktywów stworzony przez ShapeShift, w oparciu o blockchain Ethereum.

Za pomocą Prism użytkownicy mogą inwestować ETH w różne kryptowaluty, przy czym możliwe jest również ustawienie procentowego udziału w portfolio.

Z uwagi na fakt, że projekt jest oparty na smart kontraktach Ethereum, nie trzeba zarządzać hasłami i frazami seed kilku giełd lub portfeli, aby zarządzać swoimi kryptowalutami.

Platforma prezentuje portfolio inwestycyjne w przejrzystym i wygodnym w obłudze interfejsie i aktualizuje je w czasie rzeczywistym. DApp Prism jest obecnie w fazie beta.

7. Radex

Radex jest bezprowizyjną zdecentralizowaną giełdą skupioną na tokenach ERC20 oraz standardzie ERC223. Radex jest pierwszą giełdą, która wdrożyła protokół Saturn, umożliwiający zdecentralizowaną wymianę DAO dla wszystkich blockchainów EVM.

8. IDEX

IDEX to kolejna ciekawa zdecentralizowana giełda zbudowana na platformie Ethereum.

Możesz tu kupować, sprzedawać i przechowywać tokeny ERC20. Prezentuje się znacznie lepiej i jest o wiele wygodniejsza w obsłudze niż np. EtherDelta.

Możesz używać IDEX z portfelami MetaMask lub Ledger Nano S, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z tej giełdy.

Uwaga: podczas rejestracji na IDEX nie zapomnij zachować fraz seed, hasła oraz kluczy prywatnych, ponieważ będą Ci niezbędne aby mieć dostęp do przechowywanych tam środków.

9. CryptoKitties

CryptoKitties to nowa gra, która daje użytkownikom dostęp do cyfrowych kotów, które mogą kupować, sprzedawać lub hodlować. Koty w tej aplikacji to tzw. cryptocollectibles. Aplikacja CryptoKitties jest wspierana przez blockchain Ethereum.

Podobnie jak tokeny ERC20, aplikacja CryptoKitties działa również na blockchainie Ethereum. Podobnie jak każdy Bitcoin czy Ether, każdy kryptokot jest również unikalny.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 5,233.72
ethereum
Ethereum (ETH) $ 166.67
ripple
XRP (XRP) $ 0.331568
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 308.91
eos
EOS (EOS) $ 5.43
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.30
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 19.57
tether
Tether (USDT) $ 1.01
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115856
cardano
Cardano (ADA) $ 0.083126