fbpx

6 prognoz ceny Bitcoina od ekspertów z branży

Co dalej z ceną Bitcoina? To pytanie zadaje sobie każdy uczestnik rynku kryptowalut. Nic w tym dziwnego, bo od ceny BTC zależy wartość innych cyfrowych aktywów, znajdujących się w portfelach inwestorów. Do ATH na poziomie 20 000 USD bardzo daleko i wciąż wypatrujemy odwrócenia trendu. Przyjrzyjmy się zatem jak cenę Bitcoina prognozują eksperci.

Nicholas Colas – prognoza ceny bitcoina

“Bitcoin był absolutnie bańką, opartą na wprowadzeniu futures na rynek w grudniu i entuzjastycznemu podejściu do cyfrowych aktywów.”

Wezwał równiez inwestorów do ostrożności, jako że zainteresowanie dla kryptowalutami maleje. Według niego “zabija” to możliwość pojawienia się nowych pieniędzy na rynku.

Colas oparł swoją wypowiedź, m.in. na trendach w wyszukiwaniach Google. Podkreśla, że Bitcoin odnotowuje ostatnio mniej wyszukiwań w porównaniu do końca 2017 roku – kiedy kryptowaluta osiągnęła poziom około 20 000 USD. Nie zauważa jednak faktu, że zainteresowanie technologią związaną z Bitcoinem wciąż rośnie.

Ran Neu-Ner – prognoza ceny bitcoina

“Teraz jest świetny czas do kupowania.”

Według Ran Neu-Nera w 2017 roku było 27 000 startupów działających na rynku blockchaina. W pierwszych dwóch kwartałach 2018 r. liczba ta została już przekroczona i osiągnęła 28 000. Można śmiało powiedzieć, że zainteresowanie tą branżą jest dalekie od spadku.

Neu-Ner powiedział w dniu 28 czerwca, że ​​uważa, że ​​rynek będzie nadal spadać. Teraz moje środki na rynku wciąż spadają, a gdy cena osiągnie około 5 350 USD, nastąpią kolejne wzrosty. Dodał także, że “teraz jest świetny czas na zakup”, dla tych, którzy wierzą w technologię Bitcoin i Blockchain.

Mohamed El-Erian – prognoza ceny bitcoina

“Strefa zakupu Bitcoina znajduje się poniżej 5000 USD.”

Główny doradca ekonomiczny firmy Allianz, Mohamed El-Erian, poruszył potrzebę konsolidacji dla osób, które “naprawdę wierzą” w Bitcoina. Według niego jest to szczególnie ważne teraz, gdy ceny spadają. Dodał również, że rajd kryptowaluty w 2017 r. był napędzany przez dużą liczbę inwestorów, którzy poszli za modą, dołączając kryptowalutowych ewangelistów.

Arthur Hayes – prognoza ceny bitcoina

“50 000 USD w tym roku?”

Według Arthura Hayesa, współzałożyciela i CEO Bitmexa, rynek aktualnie osiąga stabilizację. Twierdzi, że wraz ze spadkiem ceny widzimy dużo mniej zmienności. Traktuje to jako problem i oczekuje większej zmienności, która zwiększy szansę na skok cenowy:

“Potrzebujemy dużej zmienności, aby mieć szansę, że Bitcoin osiągnie 50 000 USD, 100 000 USD czy 1 000 000 USD.”

Hayes utrzymuje również, że czas potrzebny na potencjalne podwyżki cen znacznie się skróci ze względu na znacznie większe zaangażowanie inwestorów na rynku. Podkreślił również, że pozytywne decyzje regulacyjne mogą być kluczowym czynnikiem gwałtownego wzrostu cen.

“Możliwe, że zatwierdzenie ETF przez SEC pociągnie za sobą wzrost do 20 000 USD lub nawet 50 000 USD do końca tego roku.”

Brian Kelly – prognoza ceny bitcoina

“Ethereum jest lepsze.”

Założyciel i dyrektor generalny znanej firmy BKCM LLC i aktywny trader, Brian Kelly zauważył, że Bitcoin nie powinien być traktowany jako jedyna inwestycja długoterminowa. W czerwcu stwierdził, że Ethereum prezentuje się lepiej pod względem realnej wartości. Zauważył również, że chociaż Bitcoin przekroczył swoje minimalne zaległości w czerwcu 2018 r., Ethereum nie wyjaśnił:

“Realna wartość Ethereum jest większa niż Bitcoina. Jeśli mówimy o długoterminowych inwestycjach, uważam Ethereum za lepszą inwestycję na ten moment.”

Kelly pozostaje jednak przy Bitcoinie i dodaje, że ta kryptowaluta jest daleka od śmierci.

Tom Lee – prognoza ceny bitcoina

“Wciąż myślimy, że Bitcoin może osiągnąć cenę 25 000 USD do końca 2018 roku.”

Na początku tego roku Tom Lee prognozował 25 000 USD dla Bitcoina do końca 2018 roku. Wraz z rozwojem sytuacji nie zmieniał swojego zdania, wciąż twierdząc, że Bitcoin jest świetnym środkiem do przechowywania wartości, a technologia, która za nim stoi, działa świetnie, jeśli mówimy o cyfrowych systemach transakcyjnych.

Kilka dni temu Tom Lee, jako aktualny Partner Zarządzający i Kierownik ds. Badań w Fundstrat Global Advisors, powiedział, że wciąż myśli, że Bitcoin może osiągnąć 25 000 USD do końca roku. Według niego decydującym czynnikiem jest rosnąca trudność w wydobywaniu bitcoinów:

“Powodem, dla którego bitcoin wygląda naprawdę dobrze, jest koszt jego produkcji wynoszący około 7 000 USD.”

– powiedział, dodając, że trudność wciąż rośnie.

 

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915