fbpx

Ilość ofert pracy związanych z krypto i blockchain w Azji wzrosła 5x od września 2017

Mimo niezbyt optymistycznych nastrojów na giełdach, rynek pracy kryptowalut i blockchain w Azji prężnie się rozwija. 

Liczba przedsiębiorstw związanych z kryptowalutami i blockchainem na terenie Azji drastycznie urosła na przestrzeni ostatnich miesięcy. Różne azjatyckie kraje, różnie patrzą na całą branżę kryptowalut i blockchain. W Chinach rząd “zaciska pas” i wprowadza srogie regulacje oraz zakazy, gdzie do ostatnich należał zakaz organizowania krypto-eventów oraz usuwanie kont z WeeChat’a. Jednakże wiele firm nie poddaje się ograniczeniom i przenosi się do innych krajów Azji, takich jak Japonia, Korea Południowa czy Singapur.

Cały szum wokół kryptowalut stworzył wiele okazji nie tylko dla samych monet cyfrowych czy firm pracujących bezpośrednio z technologią blockchain. Dało to również wiele możliwości innym przedsiębiorcom i start-up’om, które podłączają się pod ten trend i zarabiają na nim pośrednio. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie wciąż rósł, niezależnie od nastrojów na giełdzie.

W poszukiwaniu wymarzonego pracownika

Firma rekrutacyjna Robert Walters od 2017 roku odnotowała 50% wzrost w ilości ofert pracy na terenie Azji związanych z kryptowalutami i technologią blockchain. Firma HR, mówi również, że podmioty najczęściej szukały kandydatów z doświadczeniem w programowaniu z pomocą języka Python. Według Roberta Waltersa wniosek jest prosty. Zwyczajnie brakuje osób posiadających odpowiednie wykształcenie. Tym bardziej brakuje ich wśród osób zainteresowanych kryptowalutami, które w większości interesują się spekulacjami na giełdzie a nie samą technologią blockchain.

Jak mówi Julian Hosp, współzałożyciel TenX:

“Żadko kiedy zatrudniamy kogoś z wewnątrz krypto, ponieważ większość ludzi wewnątrz krypto jest niedoświadczona. Jest bardzo, ale to bardzo niewielu doświadczonych ludzi, którzy dołączają do branży kryptowalut.”

Wyszukiwarka ofert pracy “indeed” również odnotowała znaczące wzrosty w wyszukiwaniach na przestrzeni ostatniego roku. Na poniższym wykresie możemy zaobserwować znaczny wzrost ilości dostępnych ofert pracy, w stosunku do ilości wyszukiwań. Proporcje są podane w skali do 1 mln – oznacza to, że na każde 1 mln wyszukań dowolnej frazy, przypadało X-set wyszukań ofert pracy związanych z blockchainem oraz kryptowalutami oraz było X-set ofert pracy. 

Wzrost zainteresowania potwierdzają też inne projekty związane z kryptowalutami i blockchain. Jak mówi Wayne Zhu, partner-założyciel NEO Global Capital, utworzonej z ramienia NEO Fundation:

“W lutym nagle dostrzegliśmy napływ nowych talentów z tradycyjnych rynków VC, a nawet z chińskich banków inwestycyjnych.”

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344