fbpx

Powstanie kryptowaluta z pokryciem we frankach szwajcarskich

Union Bank AG, bank z Liechtensteinu oferujący usługi dla firm, z oddziałami w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i na Bliskim Wschodzie, ogłosił, że uruchomi własne tokeny security. Będą one zatwierdzone przez państwowego regulatora Liechtensteinu, FMA. Kryptowaluta Union Bank będzie w pełni wspierana przez franka szwajcarskiego.

Kryptowaluta z pokryciem we frankach szwajacarskich

Nowa waluta cyfrowa ma być konkurencją dla takich projektów jak Stellar Lumens (XLM) i Ripple (XRP). Union Bank AG twierdzi, że działa w środowisku przyjaznym dla blockchaina. Dotychczas wspierał liczne projekty ICO oraz klientów, ułatwiając efektywną wymianą między kryptowalutami i walutami fiducjarnymi.

“Naszym celem jest stać się pierwszym na świecie bankiem inwestycyjnym opartym o blockchain i dostarczać realne rozwiązania, które pomogą zwiększyć efektywność, zmniejszyć koszty i otworzyć nowe możliwości generowania przychodów dla naszych klientów i pośredników.” – powiedział w oświadczeniu M.H. Dastmaltchi, prezes zarządu. “Nasza kryptowaluta Union Bank, której fundamenty są zabezpieczone, ma potencjał do zmiany podejścia do międzynarodowego handlu i międzynarodowych transakcji.” – dodał prezes banku.

Połączenie tradycyjnej bankowości z technologią

Union Bank ujawnił, że będzie w celu realizacji celu, będzie współpracować z Verum Capital AG, firmą ze Szwajcarii, która dostarcza rozwiązania dla ICO. Informacja pojawiła się kilka dni po ogłoszeniu Cryptoassets – giełdy, która ma powstać w Liechtensteinie, we współpracy z Binance, największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem wolumenu.

Adrian Hasler, premier Liechtensteinu, z zadowoleniem przyjął nowe przedsięwzięcie i powiedział: “Jesteśmy pewni, że istniejące i przyszłe ramy prawne i doświadczenie Liechtensteinu, stanowią solidną podstawę dla Binance LCX i innych firm blockchain, które zapewniają wyjątkowe usługi w naszym kraju.”

Księstwo od marca 2018 r., pracuje nad ustawą dotyczącą Blockchaina, która ma wspierać firmy blockchainowe i wdrażać kompleksowe ramy prawne dla sektora kryptowalut.

Inne banki również upatrują swoich szans w Blockchainie. Wśród nich jest m.in bank Palladium na Malcie. Union Bank AG dodał w swoim oświadczeniu, że jako w pełni licencjonowany i regulowany bank ma uprzywilejowaną pozycję, łącząc wszystkie zalety tradycyjnej bankowości z możliwościami związanymi z technologią blockchain.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72