fbpx

Najpopularniejsze portfele IOTA w 2018 roku

IOTA jest jedną z najbardziej solidnych platform z ponad 1 miliardem dolarów w kapitalizacji rynkowej. Dla inwestorów IOTA i użytkowników, znalezienie bezpiecznego portfela jest zdecydowanie najważniejszą rzeczą. Jeśli natkniesz się na fałszywą stronę lub portfel, możesz stracić swoje coiny w mgnieniu oka. Poniższa lista przedstawia ranking najlepszych portfeli iota pod względem aktualnej popularności.

#4 IOTA Wallet na Androida

To oczywiste, że mobilne podejście deweloperów do kryptowalut będzie miało dobre rezultaty. Znaczna ilość użytkowników chce zabierać ze sobą swoje kryptowaluty i mieć je zawsze pod ręką. W przypadku IOTA oficjalny portfel na Androida jest obecnie w fazie beta. Oferuje wszystkie podstawowe funkcje, których można oczekiwać od mobilnego portfela. Pomimo dość ostrych wstępnych recenzji pod koniec zeszłego roku, wydaje się, że tzw. “bugi” uległy stopniowej poprawie. Mimo wszystko, bugi, czyli problemy/errory mogą pojawić się w każdej chwili, a szczególnie na aplikacjach. Jeśli szukasz sposobu na przechowywanie IOTA na swoim urządzeniu mobilnym, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę oficjalny portfel.

#3 Nostalgia Light Wallet

Każda kryptowaluta będzie się rozwijać, gdy udostepni swój lekki portfel. Tego typu portfele zapewniają szybki dostęp do sieci bez obawy o pełną synchronizację. Portfel Nostalgia wymaga połączenia z serwerem, na którym włączono PoW. Jeśli patrzymy na samym interfejs użytkownika to Nostalgia Light Wallet będzie znajdować się na górze listy. Portfel ten bardzo różni się od konfigurowania portfela GUI. Co więcej, niekoniecznie oferuje wygodę wspomnianego powyżej portfela systemu Android. Jest to portfel dla wszystkich zainteresowanych IOTA, aczkolwiek pamiętajmy, że wszystkie wymagają początkowej konfiguracji.

#2 Trinity Wallet

Cała Społeczność IOTA’y ma bardzo wysokie oczekiwania wobec portfela Trinity. Jest to dość interesujące rozwiązanie i jest dostępne również na różnych urządzeniach. Na razie jest jeszcze w wersji beta, ale podstawowa funkcjonalność wydaje się koncentrować na automatyzacji. Jeśli lista najlepszych portfeli IOTA opierała się wyłącznie na przyjazności dla użytkownika, Trinity byłaby numerem jeden. Ponieważ, portfel jest nadal w wersji beta, zajmuje on numer dwa na naszej liście.

#1 IOTA GUI

Jednak najwięcej użytkowników IOTA wybrałaby tradycyjny portfel GUI aby czuć, że ich zasoby cyfrowe są bezpieczne przez cały czas. Korzystanie z giełd zawsze pozostanie najpopularniejszym sposobem trzymania i wymiany kryptowalut, ale jeśli nie masz kluczy do swoich krypto, tak naprawdę nie masz kontroli nad funduszami. Ten tradycyjny portfel GUI jest podobny do tych, które można znaleźć we wszystkich innych ekosystemach kryptowalut. Portfel GUI jest numerem jeden na naszej liście najlepszych portfeli iota, ponieważ jest wyjątkowo stabilny, zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i ma wszystkie funkcje, których można wymagać.

A Wy? Który z portfeli IOTA jest według Was najbardziej przyjazny dla użytkownika, nie pod względem popularności, ale bezpieczeństwa?

Nie wiesz czym jest IOTA? Zapoznaj się z pełnym opisem kryptowaluty i dowiedz się jak działa.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz