fbpx

Portfel sprzętowy i smartfon w jednym?

Ujawnione zostały dane techniczne ultrabezpiecznego telefonu Sirin Finney, który charakteryzować się ma wbudowanym portfelem sprzętowym kryptowalut. Do sprzedaży ma trafić jeszcze w tym roku. Sirin Labs to firma, która zebrała w ICO prawie 158 milionów dolarów i co ciekawe reklamowana była przez Leo Messiego.

Foxconn International Holding (FIH) zajmie się produkcją telefonu, natomiast Sirin Labs skupi się na rozwoju wyspecjalizowanego oprogramowania Sirin OS oraz tzw. bezpiecznego elementu, który posłuży do przechowywania kluczy prywatnych. Będzie to high-endowy smartfon: ekran 5,5 cala, najnowszy procesor Snapdragon 845, 128 GB pamięci wewnętrznej, 6 GB RAM, tylna kamera 12 Mpx i przednia 8 Mpx, bezpieczny czytnik linii papilarnych, a to wszystko napędzane Androidem 8.1 (Oreo).

Wbudowany portfel sprzętowy, który ma obsługiwać najpopularniejsze coiny i tokeny, będzie oparty na bezpiecznym elemencie. Jak wyjaśniają twórcy:

„Portfel jest całkowicie odizolowany od reszty telefonu pod względem sieci, elektryczności i całej reszty. W chwili, gdy chcesz dokonać transakcji, portfel na moment »nagrzewa się« poprzez pobranie ładunku elektrycznego wystarczającego na jej wykonanie, a następnie »schładza się« i wraca do poprzedniego stanu. Element zabezpieczający jest całkowicie oddzielony od głównego chipsetu”.

Foxconn to największy na świecie kontraktowy producent elektroniki i największy prywatny pracodawca w całych Chinach. Na zachodzie znany jest z produkcji takich urządzeń jak iPhone, iPad, Kindle, Nintendo 3DS i Wii U, PlayStation 4, Xbox One i wiele innych.

Zvika Landau, dyrektor współzarządzający Sirin Labs, powiedział:

„Nasz zespół intensywnie pracuje nad tym, aby pierwszy blockchainowy smartfon był najnowocześniejszy pod każdym względem. Dzięki naszej współpracy z FIH będziemy mogli zaoferować nowatorską konstrukcję, która zapewni użytkownikowi prawdziwe bezpieczeństwo oraz ułatwi korzystanie z blockchaina”.

Według marcowych plotek chiński producent smartfonów Huawei prowadził rozmowy z Sirin Labs na temat urządzenia. Według firmy przedsprzedaż telefonu osiągnęła już ponad 25 000 sztuk. Przewidywana cena wynosi 999 dolarów.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,415.71
ripple
XRP (XRP) $ 0.300183
ethereum
Ethereum (ETH) $ 88.19
stellar
Stellar (XLM) $ 0.113098
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 99.25
eos
EOS (EOS) $ 1.85
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 88.35
litecoin
Litecoin (LTC) $ 23.76
tron
TRON (TRX) $ 0.013346