fbpx

Porsche inwestuje w startupy w obszarze blockchaina

Niemiecki producent samochodów Porsche AG zwiększy inwestycje w startupy. Skupi się głównie na obszarze blockchain i sztucznej inteligencji (AI). Mowa o kwocie około 176 milionów USD w ciągu następnych 5 lat. Informacja została podana w komunikacie prasowym firmy opublikowanym 25 września.

Wzrost inwestycji Porsche w działalność venture capital w ciągu najbliższych pięciu lat jest spowodowany koniecznością uzyskania dostępu do nowych technologii. Firma poszukuje również innowacyjnych modeli biznesowych.

Inwestycje będą ukierunkowane na firmy na wczesnym etapie istnienia, ale takie, które mają już coś konkretnego do zaprezentowania. W obszarze zainteresowań są startupy związane z obsługą klienta, mobilnością i cyfrowymi rozwiązaniami związanymi ze stylem życia. Komunikat firmy Porsche, wskazuje również zainteresowanie blockchainem, sztuczną inteligencją oraz rozszerzoną rzeczywistością.

Lutz Meschke, członek zarządu i Dyrektor ds. Finansów i IT w Porsche AG, zauważył, że firma musi gruntownie zmienić model biznesowy, aby móc kontynuować sukcesy w przyszłości.

“Do tej pory innowacja była w dużym stopniu napędzana przez technologię i silne powiązania z naszymi obecnymi kluczowymi kompetencjami […] Niezbędne jest zbudowanie silnego ekosystemu z kompetentnymi partnerami.”

Blockchain rewolucjonizuje branżę motoryzacyjną

Na początku tego roku firma Porsche rozpoczęła badania nad wykorzystaniem blockchaina w swoich pojazdach, we współpracy z berlińskim startupem XAIN. W komunikacie prasowym z 25 września Porsche wspomina, że ​​Porsche Ventures jest już udziałowcem w firmie, która używa blockchaina do zarządzania historią pojazdów zabytkowych.

W marcu Daimler AG, gigant samochodowy, właściciel marek Mercedes-Benz i Smart, ujawnił, że testuje własną cyfrową walutę MobiCoin opartą na blockchainie. Nowa kryptowaluta ma posłużyć nagradzaniu kierowców za przyjazne środowisku nawyki prowadzenia pojazdów.

Również w marcu zainteresowanie blockchainem wyraził inny niemiecki producent samochodów. Zarząd Audi obwieścił, że testuje technologię blockchain w zakres usprawnienia dystrybucji towarów i zwiększenia efektywności zarządzania finansami. Jak widzimy, coraz więcej światowych koncernów nie tylko interesuje się, ale aktywnie działa w obszarze zdecentralizowanych technologii.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293