Pojazdy firmy Daymak będą kopały kryptowaluty

Firma Daymak wprowadza pojazdy elektryczne najnowszej generacji, które oprócz swoich tradycyjnych funkcji umożliwią także kopanie kryptowalut. Pojazdy Daymak…

Firma Daymak wprowadza pojazdy elektryczne najnowszej generacji, które oprócz swoich tradycyjnych funkcji umożliwią także kopanie kryptowalut.

Pojazdy Daymak będą kopały kryptowaluty

Daymak przygotowuje nową generację swoich pojazdów pod nazwą Avvenire, która pozwoli dołączyć kryptowalutowe rozwiązania do samych pojazdów. Nie tylko będzie można za nie w cyfrowych walutach płacić, ale także przy ich pomocy wydobywać kryptowaluty.

Portfel elektroniczny i koparka w jednym

Umożliwi to specjalny system Nebula, dostępny początkowo tylko w przypadku Daymak Spiritus, czyli nowoczesnego trójkołowca kanadyjskiej firmy. Nebula, czyli nasza polska “Mgławica”, to rozwiązanie pozwalające zarówno na przechowywanie kryptowalut w portfelu elektronicznym, jak i ich wydobycie. Producent zapowiada, że oprócz Bitcoina będzie możliwe także “kopanie” altcoinów, takich jak Ethereum i Cardano, ale także inne.

Daymak Spiritus w 2023 roku

Daymak zapowiada wprowadzenie modelu Spiritus na 2023 rok. Dostępne będą wersje Deluxe i Ultimate. W tej pierwszej kierowca za cenę niespełna 20 tysięcy dolarów kierowca dostanie możliwość rozpędzenia pojazdu do 136 km/h i zasięg 290 km. Za drugą  trzeba zapłacić niemal 150 000 USD, a za to zaledwie w 1,8 sekundy będzie można uzyskać prędkość 210 km/h. Część energii Daymak Spiritus będzie uzyskiwał dzięki zamontowanym w nim panelom słonecznym.

To właśnie energia słoneczna oraz klasyczne sprzężenie zwrotne będą umożliwiały wybodycie kryptowalut przy pomocy systemu Nebula w pojazdach Spiritus. Cała operacja zapłaty za lekkie pojazdy LEV oferowane przez Daymak jest przeprowadzana za pośrednictwem strony Coinbase.

Lekkie pojazdy Daymak

Firma zapowiada wiele różnych rodzajów pojazdów typu LEV, choć jeszcze żaden z nich nie pojawił się na rynku. Wkrótce mają jednak zaistnieć na nim m.in.: lekki rower elektryczny Terra i Foras, pojazd terenowy Aspero czy maszyna latająca Skyrider, swoim zewnętrznym wyglądem przypominająca UFO z wyobrażeń autorów filmów fantastycznych. Mimo że żaden z nich nie jest jeszcze dostępny, to ich rezerwacje przekraczają już 250 milionów dolarów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts