fbpx

Podsumowanie tygodnia dla Bitcoin Cash – Karmienie dzieci, zaszyfrowane wiadomości oraz darmowe transakcje

Cashowcy karmią dzieci w Afryce

Inicjatywa o nazwie „eatBCH” narodziła się w styczniu tego roku, gdy pewien Wenezuelczyk otrzymał od jednego z użytkowników subreddita /r/btc 5$ w BCH za pośrednictwem tipprbota. Dano mu wybór – mógł zatrzymać 5$ dla siebie albo wydać je na jedzenie dla głodujących rodaków i tym samym zamienić jednorazową darowiznę na cotygodniowe dotacje. Wybrał to drugie.

Warunek był tylko jeden – musiał za pomocą zdjęć pokazywać, na co idą dotacje. Za pierwszą wpłatę kupił 40 bułek arepas (rodzaj ciasta do tortilli) i wypełnił je warzywami oraz jajecznicą. Następnie pojedynczo zapakował w sreberka i rozdał potrzebującym. Wieści szybko się rozeszły i akcja charytatywna nabrała tempa. Do tej pory zebrano prawie 20 BCH o wartości ok. 80 000 PLN, a niedawno zaczęto wspierać także mieszkańców Sudanu Południowego.

Zaszyfrowane wiadomości w blockchainie


W niedawnej aktualizacji Bitcoin Cash zwiększono tak zwane pole „OP_Return”, co miało pozwolić deweloperów na łatwiejsze budowanie różnych usług działających na blockchainie tej kryptowaluty. Jedną z takich usług jest mobilny komunikator Keyport. Jak wyjaśnia jeden z twórców:
„Keyport to komunikator P2P zbudowany na blockchainie BCH. Wiadomości są szyfrowane i umieszczane w polu OP_Return transakcji.
Tylko nasz rozmówca może odszyfrować wysłane do niego wiadomości. Dzięki wykorzystaniu blockchaina nie mogą one zostać w żaden sposób ocenzurowane ani przechwycone, czego niestety nie można powiedzieć o takich aplikacjach jak Telegram”.

Darmowe transakcje w Bitcoin Cash

Craig Wright, jeden ze zwolenników Bitcoin Cash zwany przez niektórych „fałszywym Satoshi”, wezwał górników do akceptowania transakcji bez opłaty transakcyjnej. Chciałby on, by część miejsca w każdym bloku była przeznaczana na tego typu transakcje.
Większość kopaczy nie przyjmuje transakcji z zerowym fee, jednak po tym ogłoszeniu 2 kopalnie – ViaBTC i Bitcoin.com – przystały na propozycję. Wraz z nChain i Coingeek, które już wcześniej ogłosiły wsparcie inicjatywy, daje to około ⅓ całej sieci.

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915