fbpx

Platforma Ethereum to najlepszy wybór dla dużych firm [ANKIETA]

Prawie połowa wszystkich firm, które rozważają wdrożenie technologię blockchain w swojej działalności, preferuje platformę Ethereum. Wywnioskowano to z ankiety przeprowadzonej przez brytyjską firmę badawczą Juniper Research.

Na podstawie ankiety Blockchain Enterprise: Wdrożenia, Korzyści i Postawy, ujawniono, że zdecentralizowane aplikacje (dapps) zbudowane na blockchainie Ethereum pozostają najbardziej atrakcyjną opcją dla dużych przedsiębiorstw. Największy potencjał widoczny jest obecnie w dziedzinach praktycznego zastosowania, takich jak logistyka, uwierzytelnianie oraz smart contractów. (Juniper nie podał więcej szczegółów na temat metodologii ankiety.)

Pozytywny wynik ankiety może wskazywać, że duże przedsiębiorstwa przykładają znacznie większą uwagę na elastyczność platformy Ethereum oraz do zbudowanych już na niej tokenów niż do ceny Eteru, która od swoich szczytów spadła około 85%.

Pomimo tegorocznej wyprzedaży Ethereum, projekt pozostał drugim co do wielkości kapitalizacji rynkowej, o łącznej wartości ponad 22 miliardów USD. Dla porównania, trzecia kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej jest aktualnie Ripple (XRP) o łącznej ilości 11 miliardów USD. To nadal jest 2 razy więcej i teraz nasuwa się pytanie, czy XRP wskoczy na drugie miejsce przebijając kapitalizacje ETH, czy market cap Ethereum zmaleje by pozwolić innym zająć wyższe miejsce?

Konkurencja jest silna dla Ethereum i jego alternatyw, takich jak NEO, Lisk, Cardano, RSK, NEM i innych. Na przykład Everipedia, nowa inicjatywa, która ma na celu rzucić wyzwanie encyklopedii internetowej – Wikipedii, postanowiła zrezygnować ze swoich planów uruchomienia platformy na blockchainie Ethereum na korzyść nowego blockchaina EOS.

Ankieta

Tymczasem ankieta Junipera, która obejmowała tylko przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 10 000 pracowników, wykazała, że 65% respondentów już aktywnie angażowało się w różne inicjatywy związane z blockchainem lub je rozważało. Jest to znaczy wzrost z zeszło rocznym wynikiem, który wynosił 34%. Tylko 15% respondentów stwierdziło, że rozważa projekty blockchain związane z płatnościami, co jest dwukrotnie gorszym wynikiem w porównaniu z zeszłorocznymi odpowiedziami.

Ponadto, ankietowane firmy, które zadeklarowały, że wydały już przynajmniej 100 000 USD na rozwój blockchaina w swoich działalnościach, wszystkie powiedziały, że zamierzają przynajmniej podwoić tą kwotę w przyszłym roku. Według Juniper Research dla wszystkich inwestujących firm w blockchain efekty były bardzo pozytywne.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez PwC wykazało, że trzema najważniejszymi przyczynami opóźniającymi przyjęcie blockchaina w przedsiębiorstwach są koszty, brak wiedzy na temat wdrożania oraz brak umijętności zarządzania. Jednak, jak powiedział Steve Davies, lider Blockchain w PwC:

“to, o czym mówią nasi dyrektorzy biznesowi, to oznajmia nam, że nikt nie chce zostać w tyle przez brak Blockchainu, nawet jeśli na tak wczesnym etapie jego rozwoju pozostają obawy dotyczące zaufania i regulacji”.

Wszystkiego na temat projektu Ethereum dowiesz się w tym artykule.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo    Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930