fbpx

Ethereum, EOS czy NEO – Która platforma aktualnie jest najlepsza?

Nie ma wątpliwości, że Ethereum dominuje na rynku DApp od dłuższego czasu i jest to poparte statystykami. Wiele osób twierdzi, że druga co do wielkości kryptowaluta na rynku, Ethereum, ma wspierać ponad 2000 DApps przed końcem tego roku.
Co z pozostałymi graczami o podobnych fundamentach ? Czy będą w stanie przebić pioniera?

Platforma Ethereum

Warto pamiętać, że każdego dnia, tygodnia, miesiąca powstaje coraz więcej konkurencyjnych projektów dla Ethereum. Głównie po to by poprawić braki, które wciąż są obecne na platformie i które w tym przypadku dają dużo innych możliwość pozostałych projektów.

Jest to rynek, który rozwija się każdego dnia. Tylko w tym roku, do tej pory, zebrano około 14 miliardów dolarów w 394 ICO, które zostały skonstruowane za pośrednictwem platformy Ethereum (połowa z nich zniknęła średnio po czterech miesiącach ich startu).

Nawet jeśli zebrano ogromną ilość pieniędzy to co z tego ? Wartość ta nie jest jeszcze reprezentatywna, ponieważ kiedy przyjrzymy się bliżej, nie ma zbyt wielu DApp, które są rozpoznawane i wykorzystywane przez masy. Są oczywiście wyjątki, ale w porównaniu do ilości powstałych krypto na Ethereum jest ich znaczna mniejszość.

Ethereum wciąż musi rozwiązywać niektóre problemy, aby programiści DApp byli w 100% pewni, że nie mają do wyboru lepszych rozwiązań.
Na przykład skalowalność, szybkość transakcji i integracja bardziej popularnych języków programowania, takich jak Java lub C.
W międzyczasie inne platformy zwiększają prawdopodobieństwo bycia drugim, lepszym ETH.
NEO i EOS są wśród nich dwoma najlepszymi projektami.

Platforma NEO

Jedną z platform, które istnieją i która może być lepsza opcja do wykorzystywania jej możliwości przez developerów, jest NEO, platforma zbudowana w oparciu o protokoły Ethereum. Platforma NEO rozwiązuje problem ‘dopasowania’, jaki ma Ethereum. Jeśli chodzi o języki programowania, mają opcję budowania DApp w językach takich jak C, C++, Java i JavaScript.

Podobnie, oferuje ona istotną dywersyfikację posiadającą dwa różne aktywa: NEO GAS i NEO Shares, które działają jako “paliwo” blockchaina. Wreszcie, jeśli chodzi o mechanizm Proof of of Stake, NEO promuje brak współpracy swoich “akcjonariuszy” w zakresie działań spekulacyjnych wynagradzając ich inna krypto, czyli GAS, nie wynagradza ich większą ilością NEO, co oczywiście stanowi wielką korzyść zarówno dla sieci, jak i dla użytkowników.

Dodatkowo, można uznać to jako wadę lub zaletę: NEO ma dobrze rozwinięte relacje z chińskim rządem, a co za tym idzie ?
Koszty opracowania DApp są znacznie wyższe i wynoszą około 6000 USD.

Platforma EOS

Początkowo EOS powstał jako ICO zbudowane na protokołach Ethereum, co oznacza, że ​​token był oparty na ERC-20. Jednak platforma stała się ostatnio niezależna od Ethereum, kiedy 10 czerwca zbudowała i uruchomiła własny blockchain o nazwie EOSIO.

Platforma oferuje szeroki zakres usług, w tym przechowywanie w chmurze, konta,  a ponadto charakteryzuje się niezwykłą szybkością transakcji, która pozwala platformie zarządzać ogromną liczbą aplikacji i “inteligentnych kontraktów” jednocześnie.

Z drugiej strony platforma została ostro skrytykowana ze względu na charakter podaży, która w większości jest scentralizowana.

Nick Szabo, znany kryptofan i informatyk, skomentował:

Która platforma do tworzenia dApp’sów jest według Ciebie, aktualnie najlepszym wyborem dla developerów?
Ethereum pozostanie na czele przez długie lata? Czy może zupełnie inne projekty spoza wymienionych powinny zająć miejsce na szczycie?
Daj nam znać jakie jest Twoje zdanie w sekcji komentarzy.

Śledź nas na Telegramie lub zapisz się do naszego newslettera poniżej:

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896