fbpx

Platforma Bakkt wystartuje 24 stycznia 2019

Platforma Bakkt, dedykowana cyfrowym aktywom, której twórcą jest operator Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE), wystartuje już niedługo. Jak podaje CEO w poście na Medium, start platformy ma nastąpić 24 stycznia 2019 roku. A przynajmniej w taki termin “celują”.

The Intercontinental Exchange (ICE), która jest operatorem 23 topowych giełd z całego świata (w tym również NYSE), ogłosiła stworzenie Bakkt w sierpniu tego roku. Zgodnie z postem na Medium, firma zdecydowała się celować ze startem platformy na 24 stycznia 2019, ze względu na kilka czynników. Są to między innymi: “liczba zainteresowanych Bakkt, jak i prac niezbędnych do poskładania wszystkiego do jednego kawałka” oraz “by mieć pewność, że uczestnicy będą w stanie tradować już od pierwszego dnia”.

Post Bakkt opublikowany na platformie Medium przez CEO Kelly Loeffler wspominał również o tym, że firma ściśle współpracuje z Amerykańską Komisją do spraw Papierów Wartościowych i Giełd (CFTC), która bardzo starannie weryfikuje “kontrakt Bakkt™ Bitcoin Daily Futures oraz Bakkt Warehouse (zabezpieczoną przechowalnię dla fizycznych kontraktów)”. Jak dodaje Kelly Loeffler w artykule:

“Rozwiązania te, reprezentują krytyczne postępy w ewolucji rynków kryptowalut w stronę dostępnych, użytecznych i uregulowanych instrumentów.”

CEO Kelly Loeffler, dodaje również, że “Bitcoiny Bakkt przechowywane w cold storage (nośnikach fizycznych nie mających stałego połączenia z internetem) są ubezpieczone”. Aktualnie firma zajmuje się również “ubezpieczeniem aktywów znajdujących się w tzw. hot walletach (czyli portfelach, mających stałe łącze z internetem), które wchodzą w skład architektury Bakkt Warehouse”. Loeffler dodaje również, że informacje o “dodatkowych funkcjonalnościach” zostaną udostępnione w nadchodzących tygodniach.

Pod koniec października ICE ogłosiło, że zamierzają dodać kontrakty futures Bakkt Bitcoin już 12 grudnia 2018. Produkt miałby być obsługiwany przez ICE Clear U.S. Jednakże, decyzja SEC w tej sprawie wciąż nie została jeszcze ogłoszona.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98