fbpx

Pierwszy na świecie Zdecentralizowany Uniwersytet oparty o Blockchain

Grupa profesorów z Oksfordu poszukuje w UE pełnych uprawnień aby móc uruchomić pierwszy na świecie „Uniwersytet Blockchain”.

Według zespołu naukowców odpowiedzialnych za Woolf Development, kierowanego przez Joshua Broggi z Wydziału Filozofii w Oksfordzie, technologię blockchain oraz smart contracts mogą pomóc zdemokratyzować tradycyjną strukturę szkolnictwa wyższego.

Zaproponowany „Uniwersytet Blockchain” zaadoptuje tradycyjną strukturę przebiegu nauczania poprzez skupianie się na modułach typu samouczek dostępnych dla studentów zarówno online jak i offline. Projekt jest zaprojektowany tak aby był dostępny dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania. Ma na celu stworzenie „bezgranicznej” społeczności akademickiej, cenionej bardziej niż lokalna lub krajowa.

Whitepaper stworzony przez Woolf sugeruje, że uniwersytet oparty o blockchain może stanowić dobrą alternatywę dla standardowych uniwersytetów borykających się z problemami takimi jak: niebotycznie wysokie czesne dla studentów, uciążliwa biurokracja, koszty administracyjne oraz niepewne wynagrodzenie dla stanowisk nauczycieli akademickich.

Blockchain może całkowicie uniemożliwić uczniom fałszowanie ich danych akademickich. Wykorzystanie smart contracts zapewni brak możliwości fałszowania frekwencji, opłat za studia oraz oświadczeń składanych przez uczących się.

Dr. Broggi powiedział, że Woolf poszukuje pełnych uprawnień do nadawania stopni w Unii Europejskiej. Zaoferowano mu „konkretną ścieżkę do pełnej akredytacji w dwóch jurysdykcjach europejskich”, ponadto:

„Korzystamy z mechanizmu blockchain w celu egzekwowania przestrzegania przepisów i zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych, tak aby organy regulacyjne miały zaufanie do prowadzenia globalnej działalności dydaktycznej z akredytacją w Europie. Wtedy, student z Madrasu zrobi unijny dyplom Woolfa z nauczycielem z Nowego Jorku.”

Pierwsza uczelnia Woolfa, Ambrose ma wystartować jesienią 2018 roku. Proponowane opłaty ustalane są na 400 USD za wprowadzenie lub 19200 USD rocznie „przed stypendiami”.

Charakteryzując ich projekt jako „kursy dyplomowe typu Airbnb” dla studentów, oraz „zdecentralizowaną, nie czerpiącą zysków, demokratyczną społeczność” dla nauczycieli. Akademicy podkreślają, że blockchain jest kluczową technologią, która „zapewnia stabilność kontraktową potrzebną do ukończenia pełnego kursu”.

Tokenem uczelni będzie WOOLF. Oparta o ERC20 waluta będzie używana do wielu rzeczy: do płacenia czesnego, zasilenia budżetu uczelni, rozwoju wewnętrznych projektów i zarządzania uniwersytetami (głosowanie będzie bezpłatne, ale propozycja głosowania niesie ze sobą koszt jako środek antyspamowy).

Blockchain ma już znaczący wpływ na treść oraz prawdopodobnie na strukturę szkolnictwa wyższego. Wiele uczelni na świecie oferuje już kursy dotyczące blockchain, smart contracts oraz samych kryptowalut. Instytucje takie jak Cambridge University przeprowadziły istotne badania w dziedzinie krypto finansów, a szwajcarski uniwersytet Lucerne akceptuje płatności za naukę w BTC.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396