fbpx

Pierwszy bank na świecie uruchomi platformę do handlu kryptowalutami

San Juan Mercantile Bank & Trust International (SJMBT) w Puerto Rico będzie pierwszym bankiem, który uruchomi platformę przeznaczoną do handlu kryptowalutami.

Według nowych doniesień medialnych, zaledwie miesiąc po wydaniu licencji International Financial Entity (IFE) przez Biuro Komisji Instytucji Finansowych (OCIF), bank SJMBT ogłosił, że rozpoczął działania w celu uruchomienia swojej platformy, która ma specjalizować się w transakcjach na kryptowalutach.

Bank zaoferuje ponoć usługi powiernicze i rozliczenia aktywów zarówno dla walut fiat, jak i kryptowalut. Nie podano jeszcze informacji, o jakie kryptoaktywa dokładnie chodzi. Możemy jednak założyć, że planem minimum jest wprowadzenie handlu na Bitcoinie. Niewykluczone, że na platformie pojawią się też Ethereum czy Ripple. Na razie możemy jednak tylko spekulować w tym zakresie…

Nowa epoka?

Mimo wszystko to bardzo innowacyjne przedsięwzięcie, świadczące też o dużej otwartości właścicieli banku oraz ich umiejętności patrzenia w przyszłość.

Zgodnie z informacjami, użytkownicy będą mogli korzystać z wielu udogodnień, takich jak na przykład uwzględnienie ich sald zdeponowanych w banku podczas ustalania limitów handlowych. Ma to pozwolić bankowi na przeprowadzanie wszystkich transakcji w czasie rzeczywistym.

Nick Varelakis, prezes i dyrektor operacyjny SJMBT, przyznał, że jest to “kamień milowy” dla rynku. Powiedział ponadto:

“Uczestnicy rynku instytucjonalnego w obszarze zasobów cyfrowych mają teraz dostęp do licencjonowanego, w pełni regulowanego i operacyjnego partnera bankowego, który zapewnia bezpieczne środowisko do dopasowywania i rozliczania transakcji dotyczących aktywów cyfrowych.”

Ponadto dodano, że SJMX będzie mógł rozpocząć operacje handlu opartego na kryptowalutach za pośrednictwem platformy SJMX Dark Pool i usługi OTC (Over the Counter) o nazwie SJMX Blocks.

Kryptowaluty dla mas i instytucji

To kolejny dowód na to, że BTC zmierza do mainstreamu (lub już w nim jest i coraz bardziej się rozpycha). Wielu analityków i inwestorów – takich jak np. Tom Lee czy Mike Novogratz – w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy twierdziło, że wejście na rynek kryptowalut inwestorów instytucjonalnych doprowadzi nas do nowej hossy na tym rynku. Czytając takie newsy, jak ten powyżej, można odnieść wrażenie, że ten moment jest coraz bliżej.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98