fbpx

PewDiePie podniósł o 67% liczbę użytkowników blockchainowej platformy DLive

Szwed Felix Kjellberg, czyli PewDiePie, najpopularniejszy streamer na portalu YouTube, działa od ponad miesiąca na DLive, blockchainowej platformie do streamowania. Ściągniecie go na portal było ze strony jego twórców strzałem w dziesiątkę. Okazuje się, że liczba użytkowników zaliczyła ogromny skok.

Liczba użytkowników DLive wzrosła aż o dokładnie 67%, odkąd PewDiePie dołączyło do platformy. Firma nie opublikowała oficjalnych danych dotyczących wpływu Kjellberga na jej popularność, ale można śmiało powiedzieć, że skok userów to w głównej mierze wpływ umowy streamingowej z gwiazdą YouTube’a.

Walka na rynku platform do streamingu

PewDiePiew to idol wielu nastolatków, którzy śledzą jego rozgrywki. Dziś ma prawie 96 milionów subskrybentów na YouTube. Jego kanał jest jednym z tych kanałów, które od 2013 r. zaliczają rekordowe wzrosty popularności.

DLive jest z kolei nadal dość niszową platformą, ale będącą już coraz częściej wymienianą jako konkurencja dla Twitch.tv.

Dlaczego użytkownicy i streamerzy mieliby przeskakiwać na blockchainową platformę? Chodzi o zarobki. DLive wynagradza bowiem zarówno twórców treści, ale także samych widzów za pomocą swojego tokena Lino points. Do tego, gdy niektóre platformy pobierają nawet 50 procent dochodów twórców, DLive nie pobiera ani procentu zarobków oraz prowizji dla twórców treści.

Idea DLive

Współzałożyciel Lino Network Wilson Wei opisał idee jego platformy:

„DLive to miejsce, w którym, zamiast konkurować ze sobą, twórcy mogą się wzajemnie wspierać. Bez cięć [ze strony] platformy zachęcamy wszystkich do tworzenia treści o najwyższej jakości dla widzów.”

Wei twierdzi, że spodziewa się, że twórcy treści zdobędą od trzech do pięciu razy większe zyski, niż zarabiają dziś na YouTube lub jego konkurencyjnej platformie wideo – wspomnianym Twitchu.

Lino zebrało od swoich inwestorów aż 20 milionów dolarów w lutym 2018 roku. Wszystko to, by zbudować „YouTube’a na blockchainie”. Jak widać, firma odnosi na tym polu już pierwsze sukcesy.

PewDiePie, przechodząc na DLive, napisał w swoim oświadczeniu, że jest podekscytowany” nową współpracą. Samo “DLive jest dla mnie świetne, ponieważ jestem [tam] traktowany jak prawdziwy partner”, dodał.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868