fbpx

Petro – narodowa kryptowaluta Wenezueli oficjalnie weszła w życie

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił ostatnio oficjalne wprowadzenie narodowej kryptowaluty Petro. Rząd ogłosił, że od teraz m.in. opłaty paszportowe będą przyjmowane w tej walucie.

Publiczna sprzedaż Petro rusza w listopadzie.

Według doniesień z RT News, publiczna sprzedaż Petro ruszy 5 listopada 2018. Nastąpi to ponad 8 miesięcy po uruchomieniu przedsprzedaży, co miało miejsce w lutym 2018. Według prezydenta Maduro, wspierana przez rząd kryptowaluta jest istotną częścią planu naprawczego stworzonego przez jego administrację.

W opublikowanym ostatnio tweecie, prezydent Wenezueli określił Petro jako wzmocnienie dla ekonomii tego kraju. Powiedział również, że nowa kryptowaluta może wywrzeć wpływ na globalną ekonomię tokenów. Według prezydenta Maduro, Petro może pozytywnie wpłynąć na gospodarkę monetarną, handel i finanse.

Według zapewnień, wenezuelskie Petro jest oparte o naturalne zasoby tego państwa, takie jak ropa. Zadeklarowano, że każdy Petro coin odpowiada jednej baryłce ropy, a całkowite zasoby Wenezueli szacowane są na 5 milionów baryłek. W ramach promocji nowej waluty cyfrowej, rząd oferuje 30% zniżki na ropę dla tych, którzy zdecydują się za nią zapłacić w tej formie.

Rząd Wenezueli chce, aby za paszporty płacono w kryptowalucie Petro

Wenezuelczycy, którzy będą starali się o paszporty, od teraz będą musieli płacić za nie we wspieranej przez rząd kryptowalucie. Ta decyzja wynika ze starań, aby zwiększyć znaczenie tej formy płatności w kraju i uznać ją za legalną. W kwietniu prezydent Maduro zarządził, aby wszystkie instytucje rządowe obsługiwały płatności w Petro.

Koszt paszportu to aktualnie około 2 Petro (ok. 115 USD lub 7200 USD). Jest to ponad czterokrotnie więcej od minimalnej pensji w tym kraju, co stwarza duże utrudnienia dla osób, które chciałyby opuścić ten kraj.

Brak dowodów na istnienie Petro

Podczas gdy rząd Wenezueli podejmuje próby, aby Petro stało się pełnoprawną walutą, krytycy twierdzą, że nie ma dowodów na to, że kraj ten posiada deklarowane zasoby. Analiza przeprowadzona przez agencję Reuters opublikowana w sierpniu, pokazuje, że kryptowaluta tego kraju nie ma pełnego poparcia w realnych aktywach.

W rozmowie z BBC, Alex Tapscott z Instytutu Badań Blockchain zauważył:

“Rząd twierdzi, że każda jednostka Petro ma oparcie w ropie, ale nie mamy na to wystarczających dowodów. Istnieje niewiele informacji technicznych na ten temat.”

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915