fbpx

PayPal otrzymał patent związany z technologią blockchain

Gigant płatności internetowych PayPal już od pewnego czasu zwraca uwagę na blockchaina. Firma właśnie otrzymała patent związany z nową technologią.

Patent przyznany gigantowi rynku płatniczego dotyczy techniki, która może pomóc w wykryciu złośliwego oprogramowania kryptograficznego, a także ograniczyć jego wpływ na cały system danego urządzenia.

Dokument patentowy został złożony we wrześniu 2016 r. i przyznany dopiero teraz – po niemal trzech lata – przez Urząd Patentowy USA (USPTO).

Nowy patent

Nowy patent opisuje, w jaki sposób można wykorzystać istniejącą pamięć podręczną danych systemowych, aby pomóc w wykrywaniu i zapobieganiu skutków działania szkodliwego oprogramowania.

Dalej w dokumencie czytamy:

“Ransomware może zaszyfrować zawartość dysku twardego lub innych plików sieciowych i uczynić niedostępnym dla użytkowników systemu, [w rezultacie] użytkownik systemu, który nie ma kluczy do odszyfrowywania, nie będzie już mógł łatwo uzyskać dostępu do swoich danych.”

Temu właśnie firma PayPal stara się zapobiec wszelkimi sposobami. Gigant płatniczy planuje to zrobić za pomocą „metody polegającej na wykryciu pierwszej kopii oryginalnej zawartości, która została załadowana do pamięci podręcznej systemu komputerowego, zachowując w pamięci podręcznej drugą kopię tego pliku i porównując te dwie, aby określić, czy zmieniona treść reprezentuje zaszyfrowaną wersję oryginalnej treści.”

W wyniku tych działań oryginalna treść nie może zostać usunięta, ponieważ jej oryginalna wersja została zaszyfrowana.

„Dzięki wykryciu, że oprogramowanie ransomware działa na komputerze (np. poprzez korelację oryginalnych danych i treści w różnych warstwach pamięci podręcznej), negatywne skutki oprogramowania typu ransomware mogą zostać złagodzone lub wyeliminowane”.

– czytamy dalej.

PayPal otwiera się na blockchaina?

Nie jest to pierwsza próba pozyskania przez firmę PayPal patentu związanego z kryptografią. W ubiegłym roku firma złożyła wniosek patentowy, który w założeniu ma pomóc jej zwiększyć szybkość płatności opartych na kryptowalutach.

Niedawno PayPal dokonał też swojej pierwszej inwestycji związanej z kryptowalutami, a konkretnie ze startupem z tego rynku. Łącząc to z nowym patentem, wygląda na to, że gigant płatniczy przygotowuje się do wejścia w przestrzeń technologii blockchain.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85