fbpx

PawDiePie dołącza do blockchainowej platformy DLive

PewDiePie to dziś najpopularniejszy na świecie YouTuber. Cieszy się rekordowymi zasięgami na Youtube, gdzie jego kanał śledzi aż ok. 94 mln użytkowników. Teraz bohater tego tekstu dołączył do platformy DLive, której działanie jest oparte na technologii blockchain. Czy to nowy kierunek dla jego kolegów i koleżanek z branży?

29-letni Felix Kjellberg – czyli PewDiePie – podpisał „ekskluzywną” umowę z platformą streamingową DLive. Jego kanał na YouTube ma teraz blisko 94 mln obserwujących, a pojedynczy filmik potrafi obejrzeć aż 4 miliony widzów w czasie krótszym niż 24 godziny.

Przeprowadzka na blockchain

Począwszy od 14 kwietnia PewDiePie będzie cotygodniowo transmitować swoje nagrania na DLive, zdecentralizowanej platformie społecznościowej zbudowanej przy użyciu blockchaina Lino. PewDiePie powiedział też na swoim oficjalnym kanale na DLive, że będzie wspierał twórców treści na portalu, przekazując 50 000 USD maksymalnie stu z nich.

Młody Szwed jest dziś nie tylko gwiazdą YouTube’a, ale też milionerem. W samym 2018 r. zarobił 15,5 miliona dolarów. Co ciekawe, liderem rankingu youtuberowych bogaczy jest… siedmioletni recenzent zabawek o imieniu Ryan. Na jego konto wpłynęły 22 miliony USD.

Nagroda dla twórców

DLive pozwala nagradzać zarówno kreatorów treści, jak i widzów za pomocą swojego natywnego tokena „Lino points”. Co ważne, podczas gdy niektóre platformy zabierają twórcom nawet do 50 procent dochodów, zmniejszając „żywotność i środki utrzymania” społeczności, DLive nie pobiera żadnej części ich zarobków.

Współzałożyciel Lino Network Wilson Wei opisał idee jego platformy:

„DLive to miejsce, w którym, zamiast konkurować ze sobą, twórcy mogą się wzajemnie wspierać. Bez cięć [ze strony] platformy zachęcamy wszystkich do tworzenia treści o najwyższej jakości dla widzów.”

Lino zebrało od inwestorów aż 20 milionów dolarów w lutym 2018 roku. Wszystko to, by zbudować „YouTube’a na blockchainie”.

Wei twierdził wówczas, że spodziewa się, że twórcy treści zdobędą od trzech do pięciu razy większe zyski, niż zarabiają na YouTube lub jego konkurencyjnej platformie wideo – Twitch.

PewDiePie powiedział w swoim oświadczeniu, że jest podekscytowany” nową współpracą. Samo “DLive jest dla mnie świetne, ponieważ jestem [tam] traktowany jak prawdziwy partner”, dodał.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298