fbpx

Parlament Europejski – obowiązkowa weryfikacja na giełdach kryptowalut

Weryfikacja na giełdach kryptowalut:


W czwartek w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie za zaostrzeniem regulacji kryptowalut.
Zmiana unijnej dyrektywy przeciwko praniu pieniędzy została przegłosowana 574 do 13.
W efekcie giełdy kryptowalut zmuszone będą zweryfikować swoich użytkowników oraz złożyć wniosek o rejestrację, by móc kontynuować swoją działalność zgodnie z prawem.

Nowe zmiany uderzą także w wystawców kart płatniczych.
Do tej pory próg, od którego wymagana była identyfikacja posiadacza karty wirtualnej lub przedpłaconej, wynosił 250 EUR.
Teraz został on obniżony do zaledwie 150 EUR. Obowiązkowej weryfikacji zostaną również poddani użytkownicy portfeli kryptowalut oferowanych przez pośredników (tzn. portfele, w których nie użytkownik nie ma kontroli nad kluczem prywantym).

Zaostrzenie regulacji usprawiedliwiane jest atakami terrorystycznymi w Paryżu i Brukseli w 2015 i 2016 roku, a także tzw. Kwitami z Panamy. „Przestępcy wykorzystują anonimowość [kryptowalut] do prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu”, powiedział współsprawozdawca Arturs Krišjānis Kariņš.
Jego zdaniem nowe prawodawstwo „będzie chronić naszych obywateli […] poprzez zaostrzenie przepisów regulujących wirtualne waluty i anonimowe karty przedpłacone”.

„Przez pranie brudnych pieniędzy, finansowanie terroryzmu i uchylanie się podatków tracimy miliardy euro rocznie.
To pieniądze, które powinny iść na finansowanie naszych szpitali, szkół i infrastruktury” – dodała jego koleżanka, Judith Sargentini.

Nowe przepisy wejdą w życie 3 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a państwa członkowskie będą miały 18 miesięcy na dostosowanie swojego prawa do unijnej dyrektywy.

Nie chcę się weryfikować – co robić, jak żyć?

Sprawdź, w jakich krajach ulokowane są giełdy, z których korzystasz. Jeśli w krajach UE – masz jeszcze trochę czasu na „przeprowadzkę” na inną giełdę. Najlepiej jakąś zdecentralizowaną lub ulokowaną w raju podatkowym (np. Binance).

Masz portfel kryptowalutowy, do którego logujesz się loginem i hasłem? Zamień go na któryś z portfeli mobilnych (wybór jest szeroki!) lub sprzętowych, takich jak Ledger Nano S lub Trezor.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 5,233.72
ethereum
Ethereum (ETH) $ 166.67
ripple
XRP (XRP) $ 0.331568
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 308.91
eos
EOS (EOS) $ 5.43
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.30
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 19.57
tether
Tether (USDT) $ 1.01
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115856
cardano
Cardano (ADA) $ 0.083126