fbpx

Twórca Oyster [PRL] dodrukował tokeny i uciekł z pieniędzmi

Oyster [PRL] był jednym z lepiej ocenianych przez społeczność projektów. Twórca opartego o IOTA tokena zdecydował dodrukować 3 mln tokenów Pearl i sprzedać je za 300,000$ na giełdzie KuCoin. Kurs zareagował błyskawicznie.

Pseudoanonimowy twórca tokena Bruno Blocks, wykorzystał lukę w inteligentnym kontrakcie Oyster, dzięki któremu mógł dodrukować 3 mln tokenów PRL i upłynnić część z nich na giełdzie KuCoin. Kurs PRL zareagował błyskawicznie 65% spadkiem.

CEO Oyster – William Cordes – wyjaśnia społeczności, że została użyta funkcja “dyrektora transferu”, dzięki której smart contract Oyster mógł zostać zmodyfikowany. Po tym jak równowartość ok. 300,000$ została wyjęta ze smart contractu z pomocą giełdy KuCoin udało się zatrzymać dalsze bezprawne działania. Jak mówi CEO:

“Oyster przeszedł trzy niezależne audyty smart contractu. Bruno Block powiedział nam, że kierownictwo nad smart contractem tokena powinno pozostać otwarte, aby z czasem dało się go aktualizować.”

Niestety, jak się okazało, była to jedynie manipulacja Bruno. Pozwoliło mu to na wdarcie się do smart contractu, który był napisane przez niego samego przed ICO. Cordes dodaje, że akcja została przeprowadzona wyłącznie przez Bruno Block, któremu udało się ominąć procedury KYC KuCoina, która miała zostać wdrożona 1 listopada.

CEO Oyster wyjaśnia dalej, że projekt od pierwszego dnia powstawał dzięki zaangażowaniu zespołu, który nie otrzymywał pensji za swoją pracę. Jedyna zapłata jaką pobierał zespół była w formie tokenów PRL.

Światełko w tunelu, czy nieuchronny koniec?

Dodatkowo CEO zapewnia, że pozostałe tokeny osób posiadających PRL są bezpieczne i najprawdopodobniej Oyster przeprowadzi swapa. Zostaną uwzględnione stany kont z bloku sprzed przestępstwa. Pozwoli to użytkownikom wymienić swoje tokeny w stosunku 1:1. oyster prl300,000$ ukradzione przez Bruno odpowiadało ok. 1.5% kapitalizacji rynkowej tokena. Niestety wykres odzwierciedla sentyment inwestorów – ich zaufanie zostało mocno nadszarpnięte. Poza 65% spadkami kursu, zdążyło się już pojawić wiele negatywnych postów na Reddit i Twitterze. Wśród nich, między innymi ten:

“My, społeczność IOTA musimy to zrobić, teraz gdy Oystera już nie ma, gdy PRL już nie ma, możemy przejąć ich pracę, naprostować ją i nadać nowe imię, delikatnie różniący się protokół i zamiast wykorzystywać PRL, możemy użyć Qubic a do transferów wykorzystywać IOTA. Myślę, że już po PRL. Projekt umarł i raczej nie wróci. Kod może zostać zmieniony i wmieszany do innych projektów.”

 

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633