fbpx

Ostatnie, nagłe spadki BTC – wyjaśnienia ekspertów

W ostatnich dniach Bitcoin notuje spadki. Jakie są tego powody według branżowych ekspertów? – Dowiesz się z tego artykułu. 

Prezes ThinkMarkets, Naeem Aslam, powiedział, że spekulanci umocnili kurs spadkowy Bitcoina ponieważ został on wyprzedany na rynkach globalnych. Według Aslam, nikogo nie powinna dziwić obecna sytuacja, ponieważ trajektoria kursu pozostaje taka sama od kiedy BTC osiągnął swój szczyt pod koniec roku 2017 i od tamtego momentu ciągle trwa korekta.

“Spekulanci oszaleli i próbują wycisnąć z tego zagrania tyle krwi ile się tylko da”

“Bitcoin nie nie zmienił się nic a nic od grudnia, więc skąd ta panika?” – mówi Aslam.

Aslam powiedział również, że trudno jest dokładnie stwierdzić co spowodowało ostatnie spadki. Powiedział tylko, że analitycy często patrzą na korelację różnych wydarzeń fundamentalnych oraz odwrócenie trendu w kryptowalutach – lecz nie zawsze jest to regułą.

Goldman Sachs

Wiele osób spekulowało, że decyzja Goldman Sachs dotycząca opóźnienia startu usługi do spekulowania BTC (Bitcoin trade desk) była główną przyczyną ostatnich spadków.

Bank inwestycyjny faktycznie mógł wytworzyć ogromne zainteresowanie oraz popyt ze strony swoich inwestorów detalicznych jak i tych z większym kapitałem. Jednakże, gdy Goldman Sachs zdecydował się na wstrzymanie działań to kurs BTC zanurkował.

Podczas gdy ostatnia decyzja Goldman Sachs w sprawie Bitcoina przyczyniła się do spadków to nie jest to jedyna ich przyczyna. Aslam zauważył również, że Goldman Sachs nie powiedział ostatecznego “NIE” w sprawie usługi lecz po prostu opóźnił proces.

“Goldman jedynie opóźnił proces, nie zmienia to faktu, że zainwestowali wiele trudu i pieniędzy w ten sektor. Inwestorzy powinni wiedzieć, że jest to bardzo normalne dla banków przy opóźniać pewne procesy jeśli rynek nie sprzyja, a w tym przypadku mówimy o wdrożeniu kompletnie nowej usługi. Goldman macza palce w wielu sektorach związanych z Bitcoinem, więc skończcie o tym myśleć i skupcie się na cenie”.

Ponadto, Bitcoin zmierzał w dół w krótkofalowej perspektywie jeszcze zanim Goldman Sachs ogłosiło swoją decyzję. Goldman Sachs ogłosiło również, że po tym jak ogłosili swoją decyzję zaczęło krążyć w sieci wiele przekłamań i złych interpretacji ich stanowiska.

Rynkowe trendy

Starszy analityk na platformie eToro, Mati Greenspan potwierdza poglądy Aslama w odniesieniu do rynku kryptowalut.

“Wachania ceny na rynku kryptowalut zwiększyły się w ostatnich dniach, lecz wciąż mieszczą się one w granicach normy. Tak długo jak mówimy o cenie Bitcoina, była ona raczej stabilna w przedziale 5,000 do 8,000 $ na przestrzeni ostatnich miesięcy i to się nie zmieniło.”

Zamiast patrzeć na jakieś konkretne wydarzenia na rynku, Greenspan polecił spojrzeć na brak popytu ze strony kupujących.

“Kilka z możliwych wyjaśnień spadku to złe wieści krążące w mediach oraz umocnienie dolara i spadków na akcjach spółek technologicznych. Główną przyczyną jest po prostu większa podaż i mniejszy popyt w perspektywie krótkoterminowej.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44