fbpx

OSA DC – sztuczna inteligencja rozwiązująca problem branży wartej 500 mld USD

Platforma OSA DC połączy nowatorską sztuczną inteligencję z niezawodnością blockchaina. Pozwoli to stworzyć system, w którym detaliści i producenci będą mogli precyzyjnie ustalić ilość produktów, które należy produkować i magazynować, aby zaspokajać bieżące potrzeby rynku. To kwestia, która według szacunków kosztuje przemysł 500 miliardów dolarów rocznie .

OSA DC czyli Optimal Shelf Availability Decentralized, twierdzi, że ich system pozwala dużym, jak i mniejszym korporacjom śledzić miejsca, w których znajdują się zapasy produktów oraz zamówienia z najwyższą dostępną dokładnością. Kolejnym ważnym elementem jest to, że kupujący mogą otrzymać bardzo przydatne informacje na temat kupowanego towaru. Cyfrowy asystent zapewnia wiarygodne informacje o pochodzeniu produktów, jego składnikach, specyfikacji i cenie, w bazie danych zabezpieczonej przed nieuprawnionymi zmianami. OSA DC twierdzi, że stworzy to nową erę handlu detalicznego, w której „inteligentni konsumenci” będą mogli podejmować decyzje oraz cieszyć się takim samym poziomem wpływu na jakość żywności, jak producenci i detaliści, którzy otrzymują pieniądze.

Wprowadzona zasada zapobiegania nadużywania będzie miała również zastosowanie w systemie OSA DC skierowanym do konsumentów. Z czasem, jak twierdzi firma, jej asystent cyfrowy wspomagany przez AI będzie pomagał kupującym w zarządzaniu zakupami i ograniczaniu produkcji odpadów domowych. Whitepaper firmy przytacza badania, według których 30 procent produktów kupowanych na całym świecie nigdy nie jest używanych.

Ekosystem OSA DC opiera się na hybrydowej platformie, która przyniosła już 1 milion dolarów przychodów i odniosła sukces z 20 producentami i detalistami. Usługi firmy pomogły globalnym korporacjom takim jak Danone, L’Oreal, Coca-Cola, JTI, Mars i SunInBev zwiększyć sprzedaż o średnio 5,4 %. Zdecentralizowany system został opisany jako „następna ewolucja platformy”, ponieważ tokenizacja usług i wdrożenie technologii blockchain jeszcze bardziej ją usprawni.

Według OSA DC, platforma oparta na blokach oraz token spełniają standard “Dobrego Projektu” wg. Vitalika Buterin oraz dodaje że posiada „ICO z celem”. Vitalik Buterin (twórca Ethereum) , powiedział, że wiele początkujących monet jest tworzonych wadliwie. Stwierdził, że nawet 90% nowo wprowadzonych tokenów ERC20 kończy się niepowodzeniem, ponieważ przede wszystkim zachęcają członków społeczności do biernego dochodu i nie posiadają jasnego modelu biznesowego. OSA nie składa obietnic, że ich token wygeneruje pasywny dochód dla użytkowników. Planuje jednak nagradzać konsumentów, którzy wnoszą wkład w swoją sieć i dostarczać dane, które pomogą wzbogacić modele sztucznej inteligencji sieci.

Odnosząc się do problemu, który jest zauważany wśród powstających start-upów opartych o kryptowalutę, o którym mówił Buterin, OSA obiecuje przejrzystość swojego modelu biznesowego. Potencjał ostatecznego sukcesu zilustrowany jest dotychczasowymi osiągnięciami firmy. Firma kieruje usługi jednocześnie do sprzedawców detalicznych i ich łańcuchów dostaw pobierając opłaty ilekroć usługi zostają zintegrowane z istniejącą infrastrukturą. Sieć OSA DC zostanie utrzymana dzięki dodatkowych opłatom za utrzymanie i transakcje.

Rejestracja do przedsprzedaży OSA rozpoczęła się 20 marca i zakończyła się 15 maja. Publiczna przedsprzedaż trwa od 21 maja do 21 czerwca. Wczesnym uczestnikom oferowana jest premia. Główny crowdsale ma się rozpocząć 21 czerwca, trwać przez cały lipiec, o ile wcześniej nie zostanie osiągnięty hard-cap w wysokości 40 milionów USD.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72