fbpx

ICO Origin Protocol [ORIGIN] – protokół do tworzenia rynków sharing economy

Origin Protocol celuje w zrewolucjonizowanie oraz zastępowanie wielu istniejących rynków sharing economy takich jak Airbnb, Fiverr i Uber. Poprzez integrację blockchaina z rynkiem sharing economy Origin Protocol oferuje kupującym oraz sprzedającym lepszą kontrolę nad ich danymi, mniejsze opłaty transakcyjne oraz system weryfikacji i reputacji.

Szczegółowe informacje dotyczące ICO

Symbol Tokena: ORIGIN
Hardcap: 35.000.000 $
Typ Tokenów: ERC20
KYC: Tak
Strona Internetowa: https://www.originprotocol.com/en
White paper: https://www.originprotocol.com/en/whitepaper

Czym jest Origin Protocol?

Jednym z założeń Origin jest umożliwienie programistom zewnętrznym tworzenie swoich własnych dApps na ich protokole. Dzięki temu posunięciu, jest możliwość zaistnienia wielu rynków niszowych, a każdy z nich korzystałby z tych samych weryfikacji tożsamości i ocen reputacji, które istniałyby na wszystkich tych rynkach.

Origin posiada również funkcje, które będą wykorzystywane do wprowadzania kompletnie zdecentralizowanej moderacji jak również do zarządzania swoją platformą.

Origin decydowało, że duża część przychodów z ICO zostanie skierowana na Fundusz Społeczny Origin. Ma on zajmować się zarządzaniem powstającymi projektami. Jego elementem będzie komitet inwestycyjny, który będzie planować posunięcia firmy m. in. pod kątem zatrudniania większej ilości pracowników. Przewidywane jest duże zapotrzebowanie na programistów mających przeglądać projekty typu open source dodawane na platformę. Origin zamierza przeprowadzać regularne audyty techniczne i finansowe.

Origin ma obecnie działającą wersje alpha w testnet. Można tworzyć aukcje oraz kupować na aukcjach innych użytkowników za pomocą testnetowych Etherów.

Origin zgromadził już 33 partnerów, którzy budują zdecentralizowane platformy na bazie ich protokołu. Są to na m. in.: BEE, CanYa, Propy oraz WeTrust.

Jak działa Origin Protocol?

Origin, bo tak nazywa się token będzie używany do zabezpieczania platformy, zarządzania siecią oraz ułatwienia przeprowadzania transakcji zarówno dla kupującego jak i sprzedającego. Jednym mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo platformy jest mechanizm Deposit-Challenge-Vote.

Aby utworzyć aukcje na platformie, wymagany jest depozyt tokenów Origin. Gdy któremuś z użytkowników wpadnie w oko aukcja, którą uzna za nieuczciwą, ma możliwość zgłoszenia jej do zbadania przez innych użytkowników. Będzie to możliwe tylko gdy zgłaszający będzie miał podobną bądź większa ilość tokenów niż użytkownik zgłoszony. Użytkownicy zagłosują wtedy, która ze stron ma rację. Następnie na podstawie liczby głosów, strona z przewagą otrzyma część tokenów drugiej strony.

Origin planuje wdrożyć też program rekomendacji. Ma to zachęcić wczesnych użytkowników do dodawania kolejnych osób do sieci. W efekcie, wcześnie zaczynający współpracę użytkownicy otrzymają nagrodę algorytmicznie wyliczoną na podstawie nowych nabywców i sprzedawców. Zewnętrznie istniejące dApps powstałe na bazie Origin będą mogły pobierać opłatę za użytkowanie lub członkostwo w miarę wzrostu platformy.

Wartość Origin powinna wzrastać wraz ze wzrostem ilości i wielkości sieci opartych o protokół. Kiedy ilość aukcji będzie wzrastać, wtedy więcej ORIGIN będzie musiało być użyte do moderacji. Użytkownicy będą mogli płacić za transakcje na platformie przy użyciu tokenów ORIGIN lub ETH.

Zespół projektu Origin Protocol

Najważniejsi członkowie zespołu to:

Josh Fraser: Co-founder. Doświadczenie zawodowe: Co-founder w EventVue, Torbit oraz Forage.

Matthew Liu: Co-founder. Doświadczenie zawodowe: Menadżer w YouTube, Qwiki oraz Bonobos.

Stan James: Inżynier blockchain. Doświadczenie: Ponad 20 lat pracy jako inżynier oprogramowania. Były CTO w Lijij Networks.

Zespół posiada również 3 doradców:

Paul Veradittakit: Partner w Pantera Capital

Joey Krug: Współzałożyciel Augur, specjalista ds. inwestycji w Pantera Capital.

Saureen Shah: dyrektor techniczny Digitalgreen, założyciel i dyrektor techniczny Inplaceork.

Analiza SWOT

Mocne Strony:

  • Wartość sieci powinna wzrastać wraz ze jej wzrostem.
  • Wewnętrzna możliwość weryfikacji akcji przez innych użytkowników.
  • Testnet, w wersji alpha jest już dostępny.

Słabe strony:

  • Roadmap projektu nie jest wystarczająco jasny, nie można dowiedzieć się z niego zbyt wiele na temat realizacji wizji projektu w czasie.
  • Some countries could create regulatory issues for businesses/individuals receiving cryptocurrency as a form of payment -1.5
  • Zespół wygląda na solidny i kilku z jego członków jest założycielami wielu firm – możliwe, że będą oni mieli inne priorytety związane z innymi działalnościami. W dodatku CEO spędził mało czasu na zajmowaniu się swoimi poprzednimi firmami, które założył, miejmy nadzieję, że zostanie na dłużej w Origin.

Szanse:

  • Origin zgromadził już dookoła swojego projektu 33 partnerów. 
  • Dodatkowo spiera ich Pantera Capital (jedna z pierwszych firm inwestujących w krypto/ blockchain).

Zagrożenia:

  • Firmy takie jak Uber, Airbnb, Fiverr itd. mocno trzymają rynek i raczej szybko go nie opuszczą. Nie jest to zagrożenie tylko dla tego projektu ale dla całej branży zdecentralizowanego sharing economy.
  • Niektóre kraje mogą wprowadzić nieprzychylne regulacje dla ludzi/ biznesów otrzymujących zapłaty w krypto.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344