Opłaty Ethereum osiągnęły najniższy poziom od stycznia bieżącego roku

Według danych z BitInfoCharts, średnie transakcyjne opłaty na blockchainie Ethereum spadły od stycznia bieżącego roku do najniższych wartości.…

Według danych z BitInfoCharts, średnie transakcyjne opłaty na blockchainie Ethereum spadły od stycznia bieżącego roku do najniższych wartości.

Opłaty Ethereum najniższe od stycznia

Średni koszt transakcji wczoraj na Ethereum wyniósł 7,371 USD. Jest to od 23 stycznia bieżącego roku najniższy poziom, kiedy to koszty transakcyjne średnio wynosiły 6,89 USD.

Transakcyjne opłaty Ethereum wypłacane są górnikom, którzy na blockchainie przetwarzają transakcje. Opłaty za te transakcje są o wiele wyższe w okresach sporego natężenia sieci. Kiedy aktywność ta jest mniejsza, to spadają.

Tak się dzieje dlatego, że sieć obsługuje aukcję, która zmienia opłaty zależnie od podaży górników oraz także popytu na nich od strony traderów. Gdy sam popyt przewyższa podaż, górnicy Ethereum żądać mogą o wiele większych opłat za przetwarzanie transakcji.

Takowa sytuacja miała miejsce w dniu 12 maja. Wówczas Ethereum osiągnął swój poziom rekordowy na poziomie 4363 dolarów. Wówczas opłaty średnie wynosiły aż 69,92 USD. W następnych dniach spadły one do jakiś dwudziestu dolarów. Następnie 19 maja wzrosły ponownie do średniej wynoszącej 59,5 USD. Wzrost sam w sobie miał miejsce w momencie gdy cena Ethereum zaczęła spadać, a traderzy w większości wpadali w tak zwaną sprzedażową panikę.

Spora bolączka Ethereum

Transakcyjne opłaty to jedne z największych bolączek Ethereum. Sprawiają one, że co po niektóre usługi są za drogie w użyciu dla wszystkich poza najbogatszymi traderami.

Wymiana monet na giełdzie zdecentralizowanej Uniswap wymaga często kilka transakcji, ponieważ jej algorytm zamienia często momenty kilka razy, aby móc zrealizować transakcje. W dniu 11 maja zamiana monet o wartości kilku centów kosztowała grubo ponad trzysta dolarów.

Cały szereg ulepszeń sieci ETH jednak może w przyszłości zmniejszyć te opłaty. Pierwsza z nich to EIP-1559. Spala ona ETH zamiast je przekazywać górnikom. EIP-1559 ma na rynek wejść 14 lipca bieżącego roku. Ma na celu zmniejszenie zmienności opłat oraz także kosztów. Z kolei aktualizacja do wersji Ethereum 2.0 wprowadza różnego rodzaju funkcje, które obniżyć powinny opłaty, ale wdrożenie jej zajmie kilka lat.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts