fbpx

Opera współpracuje z Ledger Capital by odkrywać nowe zastosowania Blockchain

Opera nawiązała współpracę z firmą doradczą Blockchain, która również prowadzi usługi finansowe, Ledger Capital. Jak podają w opublikowanym wczoraj ogłoszeniu prasowym, wszystko po to by przebadać możliwe dla nich do użycia aplikacje typu blockchain.

Zgodnie z zapowiedziami, obie firmy chcą zbadać aplikacje i wykorzystać najlepsze rozwiązania blockchaina. Planują opracować konkretny plan w jaki można wdrożyć tę technologię w produktach Opera i jej ekosystemie. Opera ewidentnie ma na celu ułatwienie popularyzacji kryptowalut, czyli usprawnienie procesu wprowadzania ich do mainstreamu.

“Obie firmy planują przeanalizować nowe aplikacje i przypadki użycia technologii blockchain, a także możliwości rozwoju, które można zastosować w produktach Opera.”

Ledger Capital zapewnia strategiczne, technologiczne i finansowe usługi doradcze dla różnych infrastruktur blockchain, zdecentralizowanych aplikacji, międzynarodowych korporacji, projektów i inicjatyw głównie takich, które są wspierane przez rząd.

Opera jest pierwszą dużą przeglądarką z portfelem kryptowalut

W sierpniu  informowaliśmy o tym że, Opera stała się pierwszą dużą przeglądarką internetową, która posiada wbudowany portfel kryptowalut. Komentując tę inicjatywę, Charles Hamel, Product Lead of Crypto Wallet firmy Opera, powiedział, że “płacenie za pomocą portfela kryptograficznego jest jak wysyłanie cyfrowej gotówki prosto z telefonu … To otwiera nowe możliwości dla handlowców i twórców treści”.

W tym miesiącu Opera uruchomiła “Labs”, specjalną edycję swojej przeglądarki internetowej z wbudowanym portfelem kryptograficznym, która umożliwi użytkownikom uwierzytelnianie transakcji Web 3.0 i zdecentralizowanych aplikacji (DApp) na ich komputerze przy użyciu telefonu z systemem Android. “Labs” podobno jest w pełni kompatybilny z mobilnym portfelem kryptograficznym.

W grudniu zeszłego roku Opera włączyła funkcję “anti-crypto mining” w zintegrowanym programie ad-blocker dla swojej przeglądarki internetowej, a następnie rozszerzyła ją także na przeglądarkę mobilną. W zeszłym miesiącu inna, również topowa przeglądarka internetowa, Firefox, ogłosiła, że zablokuje złośliwe oprogramowanie kryptograficzne w swoich przyszłych wersjach.

O Operze oraz Ledger Capital

Opera została założona w 1995 roku w Norwegii. W 2017 roku firma wygenerowała przychód operacyjny w wysokości 128,9 miliona USD i zysk netto w wysokości 6,1 miliona USD. Baza użytkowników wyniosła 322 miliony osób na całym świecie w pierwszym kwartale 2018 roku. W czerwcu 2018 roku Opera złożyła wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) w Stanach Zjednoczonych, mając w planach zebrać nawet 115 milionów dolarów. Opera jest wymieniona na Nasdaq pod symbolem giełdowym OPRA.

Ledger Capital jest kierowany przez weteranów w obszarze kapitału podwyższonego ryzyka, private equity, a także liderów wiodących projektów technologii blockchain. Zespół zarządzający i zespoły operacyjne mają doświadczenie w takich firmach jak Warburg Pincus, New Enterprise Associates, Morgan Stanley, Goldman Sachs, Citadel, IBM i Microsoft. Firma ma pełne spektrum możliwości, w tym doradztwo strategiczne, bankowość inwestycyjną, wsparcie inwestycyjne i operacyjne. Głównym obszarem ich działanń jest Szanghaj, Pekin, Hongkong, Londyn i Seul.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98