fbpx

Opera wprowadzi portfel na kryptowaluty w swojej wersji na iOS

Opera to jedna z najpopularniejszych przeglądarek stron www. Zwolenników kryptowalut z pewnością ucieszy fakt, że firma postanowiła do wersji aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnych iOS dodać portfel na tokeny ETH.

Już w grudniu 2018 r. Opera dodała do swojego produktu – przeglądarki Web3-ready – portfel na monety Ethereum. Wtedy dotyczyło to jednak tylko wersji na Androida. Teraz programiści poszli już o krok dalej. Tokeny ETH będzie można przechowywać także w wariancie “apki” dedykowanym urządzeniom z systemem iOS.

Kiedy premiera nowej Opery?

No właśnie, tego jeszcze nie wiadomo. Na razie firma poinformowała swoich klientów tylko o zmianach, jakie zostaną wprowadzone do nowej wersji produktu.  Co bardziej niecierpliwi użytkownicy mogą się jednak wcześniej zarejestrować się na specjalnej witrynie i tak przetestować nowszą odsłonę aplikacji.

To nie pierwszy sygnał z obozu Opery, który jest związany z rynkiem kryptowalut. 6 lutego firma uruchomiła też swoją nową usługę, która pozwala użytkownikom z takich krajów jak Szwecja, Norwegia i Dania kupować Ethereum za pośrednictwem przeglądarki wbudowanej w Androida. Nowa usługa wystartowała dzięki kooperacji z firmą maklerską Safello.

Co tam przeglądarka, gdy jest krypto-smartfon?

Działania Opery można wpisać w szerszy kontekst zjawisk, które zachodzą na rynku kryptowalut. Od kilku miesięcy obserwujemy wypuszczanie na rynek urządzeń, które można określać mianem “blockchainowych smartfonów”. Pierwszym z nich był HTC Exodus, który ujrzał światło dzienne jeszcze w 2018 r. Pod koniec zeszłego roku fani e-walut mogli – po rocznym oczekiwaniu – w końcu kupić smartfon Finney. Sprzęt wyprodukowała firma Sirin Labs, mająca już na koncie Solarin – urządzenie, które swego czasu okrzyknięto jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej ekskluzywnych smartfonów na rynku.

Hitem sprzedażowym zapewne będzie Samsung Galaxy S10. To kolejna odsłona bestsellerowej serii telefonów, które produkuje Samsung. Ta edycja ma być jednak rozbudowana o opcję przechowywania na niej kluczy prywatnych 4 kryptowalut. Swoje oszczędności będą mogli trzymać w taki sposób posiadacze: ETH, BTC, ale też tokenów COSMEE (COSM) i enjina (ENJ).

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293