fbpx

Opera uruchomiła wbudowany portfel kryptowalut w swojej przeglądarce

Opera Ltd, firma z siedzibą w Norwegii, która stworzyła przeglądarkę używaną przez 322 milionów ludzi, dodała do niej ostatnio mobilny portfel kryptowalut. Według twórców portfel kryptowalut w Operze na Androida został pozytywnie przyjęty przez społeczność. W związku z tym podjęto decyzję o dodaniu takiej funkcjonalności dla użytkowników komputerów.

Opera wzbogaca przeglądarkę desktopową o portfel kryptowalut

Przeglądarka Opera zyskała wbudowany portfel kryptowalut w wersji dla użytkowników komputerów PC. Norweski producent wyjaśnia, że ​​wdrożenie portfela na komputery stacjonarne ma na celu rozwiązanie dwóch głównych problemów użytkowników. Po pierwsze, będą mogli zainstalować i skonfigurować rozszerzenie w swojej przeglądarce PC, aby połączyć przeglądarkę z aplikacją mobilną obsługującą portfel, skanując kod QR, który umożliwi im dostęp do portfela mobilnego. Po drugie, bezpieczny system mobilny będzie używany do przechowywania kluczy, umożliwiając użytkownikom potwierdzanie transakcji za pomocą odcisków palców zamiast długich fraz. Klucze zabezpieczające cyfrowe aktywa będą przechowywane tylko na telefonie użytkownika.

“Dodając portfel kryptowalut bezpośrednio do przeglądarki, wyeliminowaliśmy potrzebę instalacji rozszerzeń lub oddzielnych aplikacji. Otwarcie przeglądarki PC na kryptowaluty to drugi krok Opery w kierunku współtworzenia rynku kryptowalut i głównego nurtu Web 3.0.” – powiedział Charles Hamel, menadżer odpowiedzialny za produkt.

Integracja portfela kryptowalut w Operze pomoże wprowadzić kryptowaluty do mainstreamu

Aktualna wersja aplikacji wspiera póki co ETH i tokeny ERC-20 oraz ERC-721 (które automatycznie wyświetlane są użytkownikom). Programiści planują w przyszłości dodać obsługę kolejnych kryptowalut.

Decyzja o dodaniu do przeglądarki internetowej zintegrowanego portfela kryptowalut jest częścią długofalowej strategii firmy, która koncentruje się na bardziej wymagających użytkownikach, zainteresowanych zaawansowanymi funkcjami.

“W Operze staramy się pozostać w czołówce innowacji. Naszym kolejnym celem jest wejście do głównego nurtu integracji kryptowalut. Wierzymy, że technologia blockchain zmieni internet. Spodziewamy się, że wywoła znaczące zmiany w nadchodzących latach ” – powiedział Krystian Kolondra z EVP Browsers.

Decyzja deweloperów Opery jest z pewnością dobrym krokiem w stronę wprowadzenia kryptowalut do mainstereamu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromną liczbę użytkowników tej przeglądarki.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98