fbpx

Czy Olsztyn przygotowuje się do wypuszczenia swojego tokena?  

Według poniższego komunikatu na Twitterze autorstwa ITeLab, Olsztyn przygotowuje się do wypuszczenia swojego tokena.

Na poniższym zdjęciu widzimy potwierdzenie szkolenia wykonanego przez ITeLab na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

  @sasha35625 Hi, On the recommendation of the PL Administration. We have analyzed the blockchain open platforms (ETH vs Waves…). The administration chose waves. This is the first case in Poland. 🙂 pic.twitter.com/pCRpxhNzpM

Tłumaczenie tweeta: “Cześć, na zlecenie polskiej administracji, przeanalizowaliśmy publiczne platformy blockchain (ETH vs Waves…). Administracja wybrała Waves. Jest to pierwsze studium przypadku w Polsce.”

Czego dotyczyło szkolenie?

Jak wynika z załączonego dokumentu ITeLab przeprowadziło szkolenie dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z zakresu doboru i obsługi odpowiedniej platformy blockchain, a także tworzenia na niej tokenów i przesyłania ich.

W dokumencie opisano dokładnie jakie tematy były poruszane na szkoleniu. Wygląda na to, że pierwsza część szkolenia dotyczyła przygotowania administracji Urzędu Marszałkowskiego. Poruszano w niej takie kwestie jak:

  • technologia blockchain i implementacje tokenów opartych o blockchain
  • instalacja oprogramowania, dystrybucja i wykorzystanie tokenów
  • instalacja oprogramowania i zarządzanie portfolio na platformie desktopowej oraz mobilnej
  • przeprowadzania testowych transakcji związanych z dystrybuowanymi tokenami

Druga część szkolenia, dotyczyła natomiast wybrania najbardziej odpowiedniej platformy blockchain oraz wypuszczenia na niej tokenów. W tej części poruszono takie kwestie jak:

  • analiza obecnych platform blockchain, na których można wypuścić własny token
  • wybór najbardziej wydajnej platformy blockchain, która gwarantowałaby łatwość użytkowania, wysoką prędkość transakcji, wysokie bezpieczeństwo i niskie koszty dystrybucji
  • wydanie tokenów dla Urzędu Marszałkowskiego

Olsztyn postawił na Waves

Z tweeta wynika również, że Urząd Marszałkowski finalnie wybrał platformę Waves. Nie znamy na razie żadnych dodatkowych szczegółów, takich jak przeznaczenie tokena oraz formy jego dystrybucji. Trudno także potwierdzić, czy załącznik oraz tweet są prawdziwe, ponieważ na obecną chwilę nie posiadamy żadnych oficjalnych doniesień od drugiej strony kontraktu – Urzędu Marszałkowskiego.

Jeśli jednak dojdzie do implementacji i faktycznie ujrzymy Olsztyński Token, będzie to pierwsze tego typu zastosowanie technologii blockchain na szczeblu rządowym na świecie.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886