fbpx

Były CEO największej giełdy kryptowalut OKEX dołącza do Huobi

Odchodzący dyrektor giełdy kryptowalutowej OKEx dołączył do konkurencji, giełdy Huobi kilka dni po rezygnacji ze swojego poprzedniego stanowiska, donosi dziś Cointelegraph Japan. Li Shufei, znany także jako Chris Lee, porzucił swoje stanowisko CEO giełdy OKEx i CFO jej rodzica – OkCoin, 14 maja. Jak określił: „zaczyna nowe życie”. Lee dołącza teraz do Huobi jako Sekretarz Zarządu i wiceprezes ds. rozwoju międzynarodowego.

Głównymi zadaniami Lee będzie wsparcie globalnego rozwoju firmy Huobi w krajach takich jak Japonia, Korea oraz na Bliskim Wschodzie i w rejonie Azja-Pacyfik jak również jako specjalista do spraw zarządzania oraz finansowania Huobi. W korespondencji z Cointelegraph Japan, dyrektor generalny firmy Huobi, Leon Li, zgodził się, że rezygnacja Lee ze współpracy z OKEx oraz przyjęcie do Huobi zostało uzgodnione w tym samym czasie.

OKEx wyprzedziło niedawno rywalizujące z nią giełdy kryptowalut- Binance i Huobi, i stała się największą na świecie dzięki bardzo pokaźnemu wolumenowi obrotu – 1,7 mld dolarów w przeciągu 24 godzin. Huobi znajduje się obecnie na trzecim miejscu, posiadając obroty handlowe rzędu 1,1 mld dolarów w tym samym okresie.

Nowy rekord giełdy OKEx w zeszłym tygodniu wywołał pewien sceptycyzm ze strony ludzi komentujących rynek kryptowalut. Sceptycyzm ten oparty jest o skandal, który wywołały rzekome oszustwa przy zliczaniu obrotów w 2015 roku. Dwie największe giełdy na świecie pochodzą z Hongkongu. Jednocześnie, obie wybrały inny kraje na swoje siedziby. Malta dzięki swoim przystępnym przepisom dotyczącym kryptowalut, stała się miejscem, w które Binance, a niedługo potem OKEx przeniosły swoje siedziby.

Huobi, ze swoją siedzibą w Singapurze niedawno uruchomił filię w Korei Południowej. Ujawnia też plany otwarcia biura w Londynie. Dyrektor generalny Huobi, Leon Li powiedział CT Japan, że podczas pracy w 2013 r. giełda zatrudniała zaledwie 13 osób. Aktualnie, giełda posiada prawie 1000 pracowników, a ilość ta będzie wzrastać.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396