fbpx

Największa giełda usuwa ponad 50 par kryptowalut.

Czołowa giełda kryptowalut OKEx z siedzibą w Hongkongu wycofa ponad 50 par kryptowalut o słabej wydajności. Informacja została podana w oficjalnym komunikacie firmy z 25 października.

O godzinie 6:00 w dniu 31 października 2018, czasu środkowoeuropejskiego, giełda zatrzyma handel parami kryptowalut o słabej płynności i wolumenie obrotu. Giełda ostrzegła użytkowników, że powinni anulować na platformie zamówienia na określone pary kryptowalut.

OKEx zaznaczył w swoim komunikacie, że usunie tylko pary walutowe. Same tokeny nadal będą dostępne na giełdzie.

Andy Cheung, szef operacyjny OKEx, nazwał ten ruch “sprzątaniem” w swoim tweecie z 27 października. Wypowiedział się o powinności OKEx i innych najlepszych giełd.

“Jako liderzy odpowiadamy za promowanie solidnego ekosystemu […] trzeba teraz podjąć działania związane z tymi mało wydajnymi tokenami”.

Dodanie kryptowaluty na giełdę to dopiero początek

W tweecie informującym o wykluczeniu par kryptowalut, Cheung zauważył:

“Uzyskanie listowania na giełdzie to nie koniec. Utrzymanie dobrej wydajności jest kluczem do sukcesu. Naszym najważniejszym obowiązkiem jest zapewnienie solidnego ekosystemu do rozwoju projektów i najlepszego środowiska do tradingu dla naszych użytkowników.”

Administratorzy giełdy udostępnili również wytyczne, na podstawie których będą usuwać tokeny z giełdy. Są one dostępne pod adresem: https://support.okex.com/hc/en-us/articles/360011875732-OKEx-Token-Delisting-Hiding-Guideline

Na początku tego miesiąca OKEx ogłosił dodanie na giełdę aż czterech nowych stablecoinów. Wśród nich są: TrueUSD (TUSD), USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) oraz Paxos (PAX).

Założona w 2014 roku giełda OKEx w momencie publikacji artykułu, jest największą na świecie giełdą kryptowalut. Pod względem wolumenu transakcji, w ciągu ostatnich 24 godzin osiągnęła około 400 mln USD.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886