fbpx

Oficjalne: Tron rozpoczyna współpracę z “chińskim Google” – Baidu

Potwierdzono, że największa wyszukiwarka internetowa w Chinach – Baidu (nazywane również chińskim Google) – rozpocznie współpracę z Tronem.  

Poniższy tweet w końcu potwierdził serię nieoficjalnych doniesień, które krążyły po internecie od 13 października. Pierwsze wzmianki o współpracy pojawiły się w lokalnym serwisie informacyjnym ODaily. Tron oficjalnie potwierdził współpracę na swoim Twitterze, dodając przy tym zdjęcie wiadomości ODaily. Tak jak opisywało źródło, współpraca ma dotyczyć przede wszystkim usług związanych z obliczeniami w chmurze.


Tłumaczenie tweeta: Tron, łączy siły z gigantem usług internetowych Baidu i będzie kontynuował pracę z wielkimi dostawcami usług w chmurze, aby oferować rozwiązania blockchain, uczynić technologię bardziej dostępną dla użytkowników i małych przedsiębiorstw. Cel końcowy: masowe wykorzystanie technologii blockchain.

Wspólne cele?

Warto zauważyć, że na obecną chwilę partnerstwo pomiędzy firmami będzie skupione wokół wynajmowania i wykorzystywania od Baidu, ich podstawowych narzędzi związanych z obliczeniami w chmurze. Na obecną chwilę nie ma między nimi powiązania “na biznesowym poziomie wykorzystania technologii blockchain”.

ODaily dodaje, że Baidu “w tym samym czasie” zamierza wdrożyć w życie swój tak zwany: “Blockchain Commercialization Super Partner Plan v1.0,” (co w wolnym tłumaczeniu oznacza: Plany Komercjalizacji Blockchain z Super Partnerami). Plan ten jest ściśle związany z infrastrukturą “Super Chain” Baidu, o której wspominaliśmy tutaj: LINK.

Baidu po raz pierwszy przedstawiło idee komercjalizacji swojej usługi w chmurze Blockchain as a Sercive (BaaS) w whitepaperze przedstawiającym rozwój sieci blockchain nazwanej “Super Chain”. Whitepaper został opublikowany pod koniec września.

Jeszcze przed dzisiejszym potwierdzeniem Just Sun, w tweecie z 12 października dał małą podpowiedź dotyczącą partnerstwa. W tweecie pisał o “branżowym gigancie, wycenianym na dziesiątki miliardów dolarów”.

Oczywiście, w obecnej fazie trudno mówić tu o poważnym partnerstwie, ponieważ jak na razie wygląda to na jednostronne świadczenie usług od Baidu dla Trona. Pozostaje bacznie obserwować poczynania obydwu gigantów.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930