fbpx

Odnaleziono ostateczny dowód na to, że trzeba kupić Bitcoiny!

Gdy najwięksi sceptycy ostatecznie przekonują się do Bitcoina, coś musi być na rzeczy. Okazuje się, że w kryptowalutę zainwestował nawet legendarny inwestor, który dotąd raczej chłodno wypowiadał się na temat cyfrowych walut i samego blockchaina.

73-letni Marc Faber to znany, szwajcarski analityk giełdowy i inwestor. W swoim CV ma m.in. wpis o tym, że przewidział krach na giełdzie w 1987 roku. W ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Cash przyznał zaś, że pod koniec lutego br. zakupił swoje pierwsze Bitcoiny.

Pomijając wiek Fabera (wszelkie badania wskazują bowiem, że w kryptowaluty inwestują raczej milenialsi i ogólnie osoby młodsze), pikanterii sprawie dodaje fakt, że wcześniej on sam krytycznie wypowiadał się na temat blockchainowych walut.

To już czas na inwestycję!

8 marca podstarzały wilk giełdowy przyznał się, że “kupił Bitcoiny po raz pierwszy [w życiu] dziesięć dni temu”, czyli – jak łatwo policzyć – pod sam koniec lutego br. Pytany, skąd ta zmiana jego postawy, przyznał, że Bitcoin “wygląda lepiej” już z samego technicznego punktu widzenia. Trudno się z nim nie zgodzić, gdyż skoro główna kryptowaluta pod koniec 2017 r. kosztowała 20 000 USD, a dziś jej cena oscyluje w okolicach 4 000 USD, można już spokojnie myśleć o długoterminowej inwestycji.

Jeśli to was nie przekonuje, Faber podał też inny argument dla swojego ruchu. I była nim… godzinna rozmowa z dyrektorem generalnym Xapo oraz członkiem zarządu Paypal – Wencesem Casaresem. Oprócz tego od dawna stale namawiali go do tego młodsi czytelnicy jego biuletynu “Gloom Boom & Doom Report”. Teraz legendarny inwestor przyznaje z zapałem typowym dla przechrzty, że ma w planach dokładne zbadanie technologii kryptowalut i nadrobienie swoich sporych zaległości.

Nie łatwo jednak w ciągu kilku dni z owcy stać się wilkiem, stąd zapewne Faber nadal okazuje pewien sceptycyzm względem cyfrowych walut. Mimo wszystko z jego ust padło zdanie, które może napełnić serca zwolenników e-monet nadzieją:

“Nie jest pewne, ale możliwe, że Bitcoin będzie standardem dla przelewów pieniężnych.” 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85