fbpx

Kochasz plaże? Teraz kupisz obywatelstwo na Karaibach za Bitcoiny

Chcesz kupić obywatelstwo w innym kraju, ale masz tylko bitcoiny?
Antigua może mieć dla ciebie coś czego szukasz. Według doniesień prasowych, parlament Antigui i Barbudy zmienił ustawę o obywatelstwie pod względem programu inwestycyjnego, aby ci, którzy szukają obywatelstwa w kraju, mogli to zrobić za pomocą swoich bitcoinów.

Kupowanie obywatelstwa ?

Wiele krajów oferuje tak zwane programy inwestycyjne jako sposób na zdobycie obywatelstwa, w tym wiele krajów pierwszego świata i krajów zachodnich. Zazwyczaj celem tego typu programów jest zachęcanie osób zamożnych do inwestowania w kraju poprzez kupowanie nieruchomości lub prowadzenie działalności gospodarczej lub po prostu zapłacenie jednorazowej opłaty. Jest to bardzo powszechna praktyka w wielu małych wyspiarskich krajach.

Jednym z przykładów takiego zjawiska w środowisku kryptowalutowym może być już bardziej rozpoznawany zwolennik Bitcoin Cash, Roger Ver.
Ver zrezygnował ze swojego amerykańskiego obywatelstwa (tak jak wynika z wielu udzielonych wywiadów) i od tego czasu mieszka na wyspie St. Kitts. Wszystko, co musiał zrobić, aby uzyskać obywatelstwo, to kupić tam dom, najprawdopodobniej w ramach inwestycji w nieruchomości na rzecz programu inwestycyjnego.

Paszport Antigua za Bitcoiny

Dla tych, którzy nie wiedzą, Antigua jest wyspiarskim krajem położonym na Karaibach. Szacuje się, że wyspa ma 80 000 mieszkańców. Kraj jest jednym z pierwszych krajów, które zalegalizowały hazard internetowy. Miejsce jest pełne malowniczych, kryształowych plaż, które są pokryte satynowym piaskiem, a dokładnie jest ich 365.

Więc jaka będzie cena takiego obywatelstwa?

W zależności od rodzaju programu inwestycyjnego służącego zdobyciu obywatelstwa, będzie cię to kosztować (przy dzisiejszych cenach) około 12,2 bitcoina. Innymi słowy, jest to wartości +/- 100 000 USD. Zgodnie z oficjalną stroną programu, NDF(National Development Fund) jest funduszem “non-profit, który podlega kontroli parlamentarnej w formie sześciomiesięcznego sprawozdania, które zostanie przedstawione Parlamentowi na tyle szczegółowo, aby umożliwić przejrzystość i rozliczalność.”

Dlaczego warto kupić obywatelstwo?

Na to pytanie może być wiele odpowiedzi. Ktoś mógłby być w sytuacji takiej jak Roger Ver, w której kwestie związane z podatkami i ogólną postawą antyrządową mogłyby skłonić cię do poszukiwania bezpieczniejszych lądów. Może to być próba poprawienia sobie standardu życia w lepszych warunkach lub założenia firmy, która nie podlega ścisłym przepisom, takim np. jak hazard internetowy.

Oczywiście, uzyskanie paszportu w kraju takim jak Antigua nie oznacza, że ​​musisz zrezygnować z obywatelstwa swojego kraju, zakładając, że twój kraj pozwoli na podwójne obywatelstwo. Na przykład Stany Zjednoczone i Kanada dopuszczają podwójne obywatelstwo. Jednak wiele innych narodów, takich jak Chiny i Singapur już na to nie pozwalają. Zanim przygotujesz swoje bitcoiny, zastanów się podwójnie, czy będziesz musiał, czy może chcesz zrezygnować ze swojego aktualnego obywatelstwa

Plaże dla “Bitcoinowych wielorybów”

Jeśli jesteś wystarczająco bogaty w bitcoiny, może jednak warto pomyśleć o przeprowadzce w nowe, ładniejsze miejsca, a w szczególności na wyspy które umożliwiają to za twoje krypto. Myślisz, że mało jest takich osób, które maja 12 BTC na portfelach ? Jest ich całkiem sporo, chociażby ze względu na to, że 12 btc mogli kupić kiedyś za np. 1200$.
Mając 365 tropikalnych plaż w niewielkiej odległości, nawet tuż przy oknie sypialnianym jedną z nich… daje to dużo do myślenia osobom, które posiadają tyle BTC, że nie wiedzą aż co z nimi zrobić…
Co sądzicie o takich możliwościach jakie są dostępne jak na razie tylko dla zamożnych krypto posiadaczy?
Czy to dobry zabieg by przywołać do swojego kraju bogatych inwestorów?
Czy będąc w posiadaniu 100-200 BTC wydalibyście je bezpośrednio w takich sposób czy nadal trzymali? Dajcie nam znać w komentarzach.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896