fbpx

Operator Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych tworzy platformę dla kryptowalut

Intercontinental Exchange (ICE), operator 23 globalnych giełd, w tym nowojorskiej giełdy (NYSE), ogłosił plany stworzenia “otwartego i regulowanego, globalnego ekosystemu zasobów cyfrowych” opartego na chmurze firmy Microsoft.

Operator NYSE tworzy nową firmę o nazwie Bakkt i będzie współpracować z korporacjami, m.in. BCG, Microsoft i Starbucks, w celu stworzenia nowego ekosystemu.

Zintegrowana platforma dla konsumentów, traderów i klientów instytucjonalnych

Celem jest stworzenie zintegrowanej platformy umożliwiającej konsumentom, traderom i klientom instytucjonalnym obrót aktywami cyfrowymi w sprawnie działającej globalnej sieci.

Pierwsze rozwiązanie umożliwi handel i wymianę Bitcoina (BTC) na waluty fiat. ICE podkreśla, że obecnie właśnie Bitcoin jest najbardziej płynną kryptowalutą. Według założeń, ekosystem będzie obejmował “rynki podlegające regulacjom federalnym” oraz “aplikacje handlowe i konsumenckie”.

“Jako początkowy składnik oferty Bakkt, giełda Intercontinental Exchange z siedzibą w Stanach Zjednoczonych planuje w listopadzie 2018 udostępnić fizyczny kontrakt bitcoinowy wraz z fizycznym magazynowaniem, zatwierdzany przez CFTC (niezależną agencję ze Stanów Zjednoczonych.

Te regulowane instrumenty ustanowią nowe standardy zarządzania wymogami w zakresie bezpieczeństwa i rozliczeń walut cyfrowych. Ponadto izba rozliczeniowa planuje utworzyć oddzielny fundusz gwarancyjny, który będzie finansowany przez Bakkt.”

Tworząc zaufaną infrastukturę, ICE ma na celu zaprojektować Bakkt, aby obsługiwać przepływy transakcji na 270 miliardowym rynku zasobów cyfrowych i umożliwić jego bezpieczny i wydajny rozwój.

Przewiduje się, że wśród inwestorów w ekosystemie Bakkt znajdą się m.in. fundusz Venture Capital należący do Microsoftu,  Galaxy Digital należący do Mike’a Novogratza, Alan Howard, Pantera Capital oraz Susquehanna International Group.

Potwierdzeniem są wiadomości z maja, które sugerowały, że operator NYSE rozważa wprowadzenie fizycznych kontraktów terminowych dla BTC, różniących się od tych oferowanych obecnie na CME i CBOE, które są ostatecznie rozliczane w systemie fiat. Analitycy twierdzili wówczas, że fizyczna forma otworzy bramy dla kapitału instytucjonalnego i potencjalnie spowoduje duże ruchy cenowe na rynku kryptowalut.

Można znaleźć tu odniesienie do ostatnich wypowiedzi Mike’a Novogratza, że ​​”zaufany powiernik (taki jak HSBC, ICE czy Goldman Sachs)” pozwoliłby inwestorom instytucjonalnym czuć się komfortowo”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915