fbpx

Nvidia świetnie sobie radzi pomimo spadku opłacalności wydobywania kryptowalut

Podczas gdy popularność miningu spada ze względu na Bitcoina i inne kryptowaluty, które ostatnio generują niższe zyski z wydobywania i stają się coraz mniej opłacalnym przedsięwzięciem to gigant technologiczny, Nvidia, oczekuje dobrych przychodów w trzecim kwartale 2018 roku.

Firma odnotowuje wysoką sprzedaż na swoim podstawowym rynku gier, karty graficzne oraz inne sprzęty wspomagające gameing bardzo dobrze schodzą z półek. Trudno dokładnie określić, ile kart graficznych sprzedaje się pod gry, a ile w przeznaczeniu do górnictwa. Ostatnie dane wskazują, że koszt wydobycia jednego bitcoina jest obecnie większy niż wartość rynkowa w wielu częściach świata. Pozostałe kraje odnotowują niewielkie marże zysku.

Nvidia – sprzedaż maleje?

Nawet wtedy, gdy Tesla ogłosiła, że ​​nie będzie już używać chipów Nvidii w samochodach do samodzielnego prowadzenia, prezes Nvidii, Jensen Huang, podkreślił, że ​​ta suma, która obecnie generuje około 50 milionów dolarów przychodu dla Nvidii, nie ma aż tak wielkiego znaczenia dla ogólnej rentowności Nvidii – w samym Q1 2018 spółka zarobiła 3,21 miliarda dolarów, z czego prawdopodobnie 9% (289 milionów USD) ze sprzedaży sprzętu do wydobywania kryptowalut.

Analityk finansowy Christopher Rolland, który ma neutralną pozycje w stosunku do Nvidii, dodał, że sprzedaż data-center w Nvidii przyniesie wysokie dochody, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez jego azjatyckie jednostki przetwarzania grafik oraz z wzrostem udziału Nvidii w dziedzinie superkomputerów, które zasilają 19% z 500 najlepszych superkomputerów na świecie.

Tymczasem analityk Evercore, CJ Muse, który ma nieco wyższą opinie o Nvidii, również uważa, że podstawowy model biznesowy Nvidii będzie łatwo prowadził firmę przez wszelkie spadki sprzedaży w ich przedsięwzięciach związanych z wydobywaniem kryptowalut, powołując się na rzekome wydanie następnej generacji GTX11.

“Wszystkie produkty Nvidii są jej dobrą stroną, szczególnie biorąc pod uwagę dodatkowe korzyści płynące z nowego cyklu gier faworyzującego Nvidię” – powiedziała Muse, dodając:

“Wierzymy, że obawy związane z prawdopodobnym spadkiem mocy wydobywczej GPU Ethereum są w dużym stopniu przesadzone, a Nvidia najprawdopodobniej będzie zwalczać wszelkie trudności związane z wydobywaniem kryptowalut.”

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915