fbpx

Powstanie Stablecoin Paxos wspierany przez nowojorskiego regulatora

Wczoraj, Paxos, startup blockchainowy, ogłosił, że będzie emitować stablecoina, który otrzyma wsparcie od nowojorskiego regulatora.

Nowo wprowadzony Standard Paxos token, który uzyskał aprobatę i będzie regulowany przez nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS),  zgodnie z oświadczeniem firmy, będzie wspierany wartością dolara amerykańskiego. Ponadto firma Paxos została już uregulowana i zatwierdzona przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w celu utrzymywania funduszy ich klientów.

Token Standard Paxos

Token Standard Paxos został stworzony w celu zapewnienia płynności handlu kryptowalutami, działając jako: “cyfrowa alternatywa dla gotówki, która może natychmiastowo rozliczać transakcje”, oświadczyła firma.

Charles Cascarilla, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Paxos, powiedział, że nowy stablecoin został zaprojektowany do wykorzystywania na rynkach finansowych poprzez przeprowadzanie transakcji w pełni zabezpieczonym w dolarach amerykańskich aktywem, który wykorzystuje technologię blockchain.

Opisując token jako znaczący postęp w dziedzinie zasobów cyfrowych, Cascarilla dodał:

“Na obecnym rynku największym utrudnieniem w korzystaniu z zasobów cyfrowych jest brak zaufania i niestabilność. Jako regulowana firma z zabezpieczonym przez dolara stablecoinem 1: 1 uważamy, że oferujemy aktywa, które zwiększają użyteczność pieniądza.”

Token jest oparty na standardzie Ethereum ERC-20 i może być przesyłany między dowolnymi dwoma portfelami w sieci Ethereum, chociaż tylko zweryfikowani klienci Paxos mogą kupować lub odbierać tokeny na stronie firmy. Aby utrzymać wartość stablecoina, tokeny będą spalane, a gdy tokeny są nadal są na rynku, będą wspierane przez dolary, które firma posiada.

Każdy trader, który korzysta z giełdy itBit Paxos lub innych miejsc, które służą do handlu, może natychmiast wypłacić swoje aktywa cyfrowe za pośrednictwem standardu Paxos. Token będzie obsługiwany przez inne giełdy i będzie oznaczony symbolem PAX.

Jeśli stworzy się idealnego stablecoina, który będzie środkiem wymiany, przechowywania oraz jednostką rozliczeniową to już spełnia podstawowe właściwości jakie powinna mieć waluta.  Czy nie mogą być idealnym odwzorowaniem elektronicznego zapisu pieniądza? Co jeśli na przykład mielibyśmy swoje stablecoiny na kontach bankowych zamiast cyferek wpisywanych ręcznie/czasem z automatu? Co sądzicie o takich blockchainowych tworach 1:1? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915