fbpx

Nowe badanie dotyczące kryptowalut: wzrost optymizmu

Według ostatniego badania, konsumenci i inwestorzy są dziś pozytywnie nastawieni do kryptowalut jako długoterminowej inwestycji. Z ankiety przygotowanej przez Sharespost dowiadujemy się kilku ciekawych informacji.

5 marca Sharepost opublikowało wyniki swojej ankiety. Przebadano dwie grupy – konsumentów i różnej maści inwestorów (w tym instytucjonalnych). Ogółem w badaniu wzięło udział 1 018 tych pierwszych oraz 96 reprezentantów tej drugiej grupy. Ponad 30 procent ankietowanych ujawniło, że posiada co najmniej 25 000 USD w BTC, a 20 procent jest właścicielami ETH o podobnej wartości.

Nowe fakty

Co ciekawe, ETH cieszy się dużą popularnością w gronie inwestorów, ale sentyment na tym polu jest jeszcze trochę negatywny. Zapewne powodem są opóźnienia związane z wdrożeniem hard forka Constantinopole i wszelkie kontrowersje, które miały miejsce wokół tego wydarzenia.

Analityk Alejandro Ortiz twierdzi, że:

“Krypto-zima się jeszcze się nie zakończyła, ale najnowsze dane ankietowe wskazują na optymizm w nastrojach i rosnącą wiarę w przyszłość kryptowalut i technologii blockchain”.

Kolejnym interesującym odkryciem było to, że 39 procent inwestorów i 46 proc. “zwykłych” konsumentów uważa, że ​​pewnego dnia ich pracodawcy w pewnym stopniu wykorzystają technologię sieci bloków w swojej działalności. W kontekście ogólnego polepszenia się nastojów, ta część ankiety może dziwić. Otóż, podczas ubiegłorocznej edycji przeprowadzonej przez Sharepost inwestorzy byli przekonani, że powszechne zastosowanie kryptowalut i blockchaina zaobserwujemy już w 2020 r. Co ciekawe, obecnie ta sama grupa ankietowanych jest zdania, że poczekamy na to do 2025 r. Wcześniej nie powinniśmy oczekiwać żadnego przełomu.

Z kolei zdecydowana większość ankietowanych twierdzi, że chce, by rządy poprawiły przejrzystość przepisów dot. tej branży.

“Czterdzieści trzy procent inwestorów oczekuje, że regulacje dotyczące kryptowalut będą lepsze w przyszłości. [Z kolei ] Prawie 75 procent konsumentów spodziewa się większej jasności ze strony regulatorów dotyczących kryptowalut”

-stwierdza raport.

Spojrzano też na giełdy. Tu nadal widać walkę o bycie niekwestionowanym liderem:

“(…) w drugim badaniu z rzędu, 80 procent inwestorów postrzega Coinbase jako najbardziej wiarygodną giełdę, podczas gdy Binance zajmuje drugie miejsce dla obu badanych grup uczestników.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85