Nowa ustawa związana z kryptowalutami podpisana przez Putina

W ostatnich dniach kryptowalutowy świat obiegła informacja według której rosyjski prezydent Władimir Putin zdecydował się podpisać niezwykle niekorzystną…

W ostatnich dniach kryptowalutowy świat obiegła informacja według której rosyjski prezydent Władimir Putin zdecydował się podpisać niezwykle niekorzystną dla kryptowalut ustawę. W myśl tego dokumentu cyfrowa waluta będzie w dalszym ciągu zakazana, jako środek płatniczy na terenie całego kraju. Rosyjscy użytkownicy mają jedynie możliwość dokonywania transakcji za pomocą cyfrowym aktywów finansowych, czyli DFA.

Rosyjska niechęć do kryptowalut

Ogromna niechęć władz Rosji w stosunku do kryptowalut nie jest nowością. Nie od dziś wiadomo, bowiem, że większość przedstawicieli rosyjskiego rządu ma całkowicie negatywne podejście do tego rodzaju walut i za wszelką cenę stara się nie dopuścić do możliwości płacenia kryptowalutami. Władze, na czele z prezydentem kraju niezwykle cenią sobie narodową walutę, jaką jest rubel, dlatego też nie chcą by obywatele porzucili tradycyjny sposób płacenia na rzecz, chociażby Bitcoinów. Jest to dosyć nietypowe działanie, które dla wielu europejskich i światowych przywódców jest myśleniem przestarzałym i celowym powstrzymywaniem rozwoju kraju, jednak nie jest tajemnicą, że Władimir Putin nie lubi zmian na własnym “podwórku” a rubel jest dla niego jedna z najważniejszych atrybutów Rosji.

W myśl takiego podejścia do kryptowalut Władimir Putin zdecydował się podpisać niezwykle niekorzystną dla wszystkich kryptowalut ustawę, która uniemożliwi obywatelom Rosji płacenie oraz przyjmowanie opłaty za wszelkiego rodzaju towary oraz usługi za pomocą waluty internetowej. Co ciekawe, dokument ten zezwala na dokonywanie takich transakcji za pomocą cyfrowych aktywów finansowych (w skrócie DFA).

Stanowcza niechęć do kryptowalut i zainteresowanie technologią blockchain w jednym

Bardzo ciekawy jest również fakt, iż mimo ogromnej niechęci rosyjskiego rządu w stosunku do wszelkich kryptowalut dostępnych na rynku równocześnie jest on entuzjastą nowoczesnej technologii typu blockchain. Z niedawnych doniesień wynika bowiem jasno, że w lipcu na zlecenie Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej odbyły się testy systemu przeznaczonego do głosowania, który oparty jest właśnie na tej technologii.

Zwiększone zainteresowanie takim systemem wymuszone zostało wszechobecną epidemią koronawirusa, która znacznie utrudniła spotkania władz na każdym szczeblu. Coraz większa liczba zachorowań zmusiła władze do wprowadzenie nowych rozwiązań, w tym przymus spotykań i głosowań online. To właśnie na jednym z tego typu posiedzeń Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej przedstawiono nowy system stworzony specjalnie do zdalnego głosowania. Prezentacja była na tyle udana, że uzyskał on przychylność wszystkich członków internetowego spotkania.

Nowa platforma do głosowania ma nazwę Polys i została stworzona przez jedno z największych rosyjskich przedsiębiorstw zajmujących się oprogramowaniami antywirusowymi, czyli firmą Kaspersky Lab. System oparto na Ethereum, co ma zagwarantować większą przejrzystość oraz niezmienność zapisów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts