fbpx

Najwięksi inwestorzy na rynku kryptowalut dzielą się swoimi długoterminowymi faworytami

Dużo osób stawia na tzw. “daily trading” czyli codziennie ruchy na giełdach. Jednakże wielu twierdzi, że jest to gra długoterminowa i w efekcie każdy kto wejdzie w posiadanie kryptowalut, za którymi stoi jakaś rewolucyjna technologia to prędzej czy później na pewno na tym skorzysta. Jak mówi Warren Buffett “Giełda to mechanizm przekazywania pieniędzy od niecierpliwych do cierpliwych”.

Zatem jakie są ulubione typy największych graczy rynku kryptowalut?

Spencer Bogart, Dyrektor Generalny i Szef Sztabu Badawczego w Blockchain Capital

Bitcoin (BTC) – Bitcoin już wielokrotnie pokazywał swoją wartość i wszechstronność zastosowań, które można nazwać okazjami wielkiego rynku. Amazon zaczął od efektywnego sprzedawania rzeczy online i potem rozszerzał się na inne okazje. To samo stanie się z Bitcoinem.

Monero (XMR) – Jeśli byłbym zmuszony wybrać jedną rzecz, która najbardziej martwi mnie w Bitcoinie, byłaby to niedostateczna prywatność. Każdy Bitcoin powinien być wart tyle samo niezależnie od tego z jakiego adresu uprzednio pochodził. Na obecną chwilę nie jest to wielki problem. Lecz Monero to dobra ochrona przed tym zagrożeniem, jako że jest bardziej prywatny niż BTC.

Litecoin (LTC) – Jeśli Bitcoina nazywany złotem to Litecoin byłby srebrem kryptowalut. Kod LTC jest bardzo zbliżony do BTC, dzięki czemu Litecoin może z łatwością korzystać z udoskonaleń poczynionych przez deweloperów Bitcoina. Jeśli cokolwiek katastroficznego stałoby się z BTC to najprawdopodobniej spora część funduszy popłynie do LTC.

Logan Kugler, Partner Zarządzający w General Crypto

Ripple (XRP) – Ripple goni SWIFT i ich token XRP może całkowicie odmienić sposób międzynarodowego przesyłania pieniędzy. Obecnie aby przekazać pieniądze z jednego państwa do drugiego trzeba czekać kilka dni a prowizje są niesamowite. Za pomocą XRP możemy przesłać pieniądze do dowolnego miejsca na ziemi w 4 sekundy za kilka centów.

Rynek jest ogromny (SWIFT transferuje 5 trylionów USD każdego dnia!). Ripple ma już technologię, nad którą pracuje od 2012 roku. Team Ripple jest światowej klasy i zostało już podpisanych prawie 100 umów o współpracę z międzynarodowymi bankami.

Wielu fanatyków Bitcoina krytykuje XRP i mówi, że nie jest prawdziwą kryptowalutą ponieważ nie jest zdecentralizowany. Aktualnie Ripple pracuje nad tym aby XRP było jeszcze bardziej zdecentralizowane niż BTC.

Nie ma co spodziewać się gwałtownych wzrostów i rewolucji w świecie finansów z dnia na dzień. Jednakże Ripple jest zdecydowanie na dobrej drodze aby zrewolucjonizować bankowość i finanse w ciągu kilku najbliższych lat.

Factom (FCT) – Factom oferuje trwałe, niezmienne rekordy. To mogłoby stanowić niezastąpioną ofertę dla dla rynku kredytów hipotecznych, banków i firm audytowych. W dodatku zainteresowane tą technologią mogą być firmy z ogromną bazą klientów i dokumentów, w tym także organizacje rządowe.

Monero (XMR) – Jedną z podstawowych obietnic Bitcoina była całkowita anonimowość. Jak się okazuje BTC nie jest wcale tak anonimowy jak większość osób uważa. Nie wiadomo co prawda kto konkretnie jest właścicielem danego adresu ale da się prześledzić wszystkie transakcje, które kiedykolwiek miały miejsce w BTC. Monero za każdym razem zmienia adresy portfeli więc nie musimy martwić się o pozostawienie za sobą jakichkolwiek śladów. XMR staje się coraz bardziej popularny wśród osób szczególnie ceniących sobie prywatność swoich portfeli.

Rafe Furst, Prezes Rady Inwestycyjnej w The Crypto Company

Dash (DASH) – Reżim Bitcoina jako głównej kryptowaluty dobiega końca, pytanie co go zastąpi. Jest wiele argumentów za Litecoinem, Zcash, Ripple czy Monero. Ja osobiście lubię Dasha za jego proklienckości i elastyczność. Przykładowo społeczności Dasha zajęło 24h aby ustalić rozmiar bloku w roku 2016, kiedy społeczności BTC zajęło to 3 lata i zakończyło się hard forkiem.

Ethereum (ETH) – Ethereum nie zastąpi Bitcoina ale wciąż będzie odgrywać ważna rolę jako platforma do tworzenia smart contract’ów oraz zdecentralizowanych aplikacji i nowych tokenów.

Steem (STEEM) – WYobraź sobie co by było gdyby posty dodawane na mediach społecznościowych mogły zarabiać dla Ciebie w zależności od ich popularności. Wyobraź sobie, że mógłbyś być nagradzany finansowo za nadzorowanie treści dodawanych przez innych użytkowników. Co jeśli autorzy treści mogliby zatrzymać 100% praw autorskich do swoich treści i nie byłoby żadnych reklam wkraczających pomiędzy publicystów i ich fanów. Steem jest pierwszym tokenem, który naprawdę jest wykorzystywanych w tych celach. Platformy takie jak Reddit, Medium czy nawet Facebook powinny zacząć się martwić.

Brad Mills, Strateg finansowy w Alphabit

Bitcoin (BTC) – Trzymam Bitcoiny od 2011 roku kiedy to zacząłem kopać je w piwnicy i będę je trzymać przynajmniej dopóki nie osiągną wartości 100,000 USD za sztukę – spodziewam się tego w za 3 do 5 lat.

Metal (MTL) – Metal to jeden z kluczowych zasobów Alphabit, które zamierzamy trzymać długoterminowo. Obecnie jego kapitalizacja rynkowa to jedynie 190 milionów USD. Uważamy, że MTL może urosnąć do 1 miliarda USD w ciągu kolejnego roku.

Waves (WAVES) – to Rosyjski projekt oparty o blockchain. Jego rdzeń stanowi zdecentralizowana giełda oraz platforma do gromadzenia funduszy dla tokenów zaprojektowanych przez użytkowników. W tym miesiącu ogłoszono współpracę pomiędzy Gazprombank i Waves. Współpraca ma skupiać się wokół organizowania ICO dla rosyjskich spółek z branży górnictwa i obróbki metali.

CryptoYoda, bardzo rozpoznawalny trader kryptowalut

Litecoin (LTC) – jest to drugi najstarszy i darzony największym zaufaniem blockchain, który w dodatku jest 4 razy szybszy niż ten Bitcoina. Bitcoin będzie raczej złotem do podtrzymywania wartości natomiast Litecoin będzie srebrem, które jest prostsze i szybsze do przekazywania wartości.

Ethereum Classic (ETC) – Powodem, przez który widzimy taką różnicę w cenie ETC i ETH jest brak zrozumienia tego co zaszło podczas hardforka. W Lipcu 2016 społeczność zdecydowała o przeprowadzeniu hardforka aby cofnąć blockchain do momentu sprzed wielkiej kradzieży funduszy z DAO. Społeczność była wtedy bardzo mocno podzielona ponieważ znaczna część uważała manipulowanie w blockchainie za łamanie “prawa kodu”. Obecnie ETC jest tradowane po 5 – 10% ceny ETH co jest w mojej opinii dotkliwym niedowartościowanie za bycie wiernym jednemu z podstawowych założeń kryptowalut.

Zcash (ZEC) – Jest wiele niedowartościowanych coinów oferujących anonimowość swoich użytkowników. Zcash i Monero to najwybitniejsze z nich. Uważam, że Zcash będzie jednym z największych zwycięzców. Jest szczegółowo dopracowany, proces jego emitowania jest bardzo bezpieczny i ma bardzo ograniczony zasób. Brak ostatnich skoków w cenie jest dla mnie sygnałem, że dużo traderów go obecnie akumuluje.

Romano, rozpoznawalny i szanowany trader kryptowalut; główny deweloper Viacoin (VIA)

Stratis (STRAT) – Stratis sprawia, że blockchain jest przystępny dla przedsiębiorstw. STRAT oferuje łatwe i niskobudżetowe rozwiązania dla deweloperów aplikacji opartych o technologię blockchain. Banki nie będą korzystały z blockchaina Bitcoina ale właśnie takich firm jak Stratis. Stratis prowadzi rozmowy z wieloma wielkimi firmami, jak: Microsoft, Jaguar, Reuters, Cashaa, AIA Group, RBC Capital Markets, Deutsche Bank itp.

Decred (DCR) – Niedługo zostanie uruchomiana Błyskawiczna Sieć. Oznacza to, że niewielkie transakcje będą wysyłane natychmiast z bardzo niewielkimi opłatami. Decred jest bardzo transparentny i ma świetą społeczność, która jest bardzo oddana projektowi. Decred posiada także system zdecentralizowanego głosowania, Charlie’go Lee w swoim zespole a ich kod jest przejrzysty i wspaniale napisany.

ZCoin (XZC) – Wiele “anonimowych” kryptowalut uważa się za kompletnie anonimowe jednakże w rzeczywistości jest nieco inaczej. Tylko ZCoin jest kompletnie anonimowy i uważam, że wkrótce rynek to zweryfikuje a XZC znajdzie się w podobnej kapitalizacji rynkowej co Monero. Na obecną chwilę uważam cenę ZCoin za bardzo zaniżoną, jako że ich kapitalizacja rynkowa to jedynie 25 milionów USD (w porównaniu do Monero – 1.2 miliarda USD)

CryptoVisionary, założyciel Phoenix Trading Group

Ripple (XRP) – Technologia Rozproszonej Księgi Głównej (Distributed Ledger Technology, w skrócie DLT), która zasila Ripple oraz XRP pozwala każdemu na świecie na przesyłanie pieniędzy w taki sam sposób jak przesyłanie danych za bardzo niewielką opłatą. Wiele z największych światowych banków planuje wdrożenie DLT oraz Ripple aby zaoszczędzić na na czasie i szybkości przesyłania pieniędzy. Nawet Rezerwa Federalna oraz Bank Centralny Anglii testuje Ripple’a!

Augur (REP) – Augur to market predykcyjny. Wraz z nim, każdy na świecie może wejść w posiadanie informacji o prawdopodobieństwie zaistnienia i przebiegu przyszłych zdarzeń. Można to porównać do wyszukiwarki Google do przewidywania przyszłości, która wykorzystuje zadziwiającą zasadę, znaną jako wiedza tłumu. Technologia ta może wywrzeć ogromny wpływ na tryliondolarowe rynki hazardowe i bukmacherskie.

Qtum (QTUM) – Można o nim myśleć jak o Chińskim Ethereum, tyle że jest oparty o protokuł Proof of Stake. Jest więc znacznie bardziej przyjazny dla środowiska a jednocześnie bardzo bezpieczny. Qtum będzie platformą dla wielu aplikacji publikowanych przez niezależnych deweloperów. Qtum ma w swoim zespole znakomitych ludzi i doradców (jeden ze współzałożycieli był ostatnio cytowany przez Forbesa na Chińskiej liście “30 poniżej 30”

notsofast, rozpoznawalny i uznany trader

Blocknet (BLOCK) – ze wszystkich projektów walczących o wypuszczenie zdecentralizowanej giełdy, technologia Blocknet jest zdecydowanie najmocniejsza, najłatwiejsza do implementacji i najbliższa rynkowi. Protokół Blocknet fundamentalnie przyśpieszy rozpowszechnianie technologii blockchain tak jak IE lub Netscape ustandaryzował i upowszechnił Ogólnościwatową Sieć (WWW).

Ubiq (UBQ) – to poważne zagrożenie na rynku smart contracs nawet dla samego Ethereum. Niepowodzenie DAO oraz podział Ethereum otworzył drogę dla konkurencji na rynku blockchain’owych smart contract’ów. Ubiq trzyma się z dala od eksperymentów i idzie w stronę korporacyjnego profesjonalizmu. Zabezpieczona sieć i czysta karta bez wcześniejszych niepowodzeń tworzy z Ubiq poważnego gracza na rynku smart contract’ów.

Parkbyte (PKB) (Wkrótce ParkChain; PKC) — Stawiam na Parkbyte jako appcoina, który ma przed sobą najjaśniejszą przyszłość. Dzięki doświadczeniu w branży deweloperzy wiedzą dokładnie czego potrzeba aby zrewolucjonizować obecny rynek parkometrów (pay-to-park).

Squeeze, szanowany i rozpoznawalny trader

Civic (CVC) – Civic to platforma do autoryzowania tożsamość bez nazwy użytkownika, haseł czy potrzeby potwierdzeń ze strony osób trzecich, na której tokeny CVC są wykorzystywane do identyfikacji. Vinny Lingham, prezes Civic jest jednym z “Rekinów w Shark Tank South Africa. Civic posiada zarówno koncept jak i zespół. Dzięki wpływom Vinny’ego wiele stron jest już zintegrowanych z systemem Civic.

Tezos (TEZ) – Jak dotąd ICO, które zebrało najwięcej środków – 230 milionów USD. Wiele wpływowych osób stoi za tym projektem, między innymi bilioner Tim Draper. Ich algorytm opiera się o tzw. delegowany proof of stake. Oznacza to, że sieć jest jeszcze bardziej zdecentralizowana i do osiągnięcia konsensusu wykorzystuje system głosowań i reputacji. Jest także zdolny do przeprowadzania anonimowych transakcji jak Zcash. Jest również możliwe tworzenie aplikacji na Tezos tak samo jak na Ethereum. Nie mam wątpliwości, że to będzie multimiliardowa kapitalizacja w ciągu najbliższego roku.

Lisk (LSK) – jest to czarny koń, którego wiele osób przeoczyło. Lisk podobnie jak Tezos wykorzystuje protokół delegowanego proof of stake, gdzie delegaci weryfikują transakcje i mają głosy kierujące przyszłością projektu. Głównym planem na ten rok jest wdrożenie systemu do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji i smart contract’ów.

sicarious, szanowany trader kryptowalut

Decred (DCR) – Decred jest prawdopodobnie najbardziej innowacyjną kryptowalutą wykorzystującą proof of stake dostępną na rynku. W dodatku posiada zdecentralizowany system zarządzania i przygotowuje się do wejścia w grono kryptowalut zapewniających anonimowe transakcje pod koniec roku.

Ubiq (UBQ) – Ubiq ma unowocześniona bazę, nowy algorytm trudności, politykę pieniężną i kilka miliondolarowych projektów uruchomionych na łańcuchach bocznych. W dodatku projekt wystartował w sprawiedliwy sposób bez żadnych ICO czy preminingu dla deweloperów. Obecnie kapitalizacja rynkowa UBQ to zaledwie 0.5% kapitalizacji ETH. Ubiq to konkretna alternatywa do ETH w drastycznie niższej cenie

Basic Attention Token (BAT) – Darmowy i otwarty internet jest przesycony reklamami, przez co można zaobserwować coraz częstsze stosowanie adblocka wśród użytkowników. BAT chce rozwiązać ten problem odnajdując wspólne pole pomiędzy reklamodawcami i użytkownikami dzięki swojej przeglądarce internetowej – Brave.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęci was do zrobienia własnego researchu i poznania fundamentów wymienionych tutaj kryptowalut. Oczywiście pragniemy przypomnieć, że artykuł ten miał jedynie charakter informacyjny i nie należy traktować wypowiedzi w nim zawartych jako porady inwestycyjnej.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633