Jakie kryptowaluty najlepiej kupić w Maju 2021?

Miniony, 2020 rok był z wielu względów okresem dla walut bardzo obiecującym i dynamicznym. Nie obyło się jednak…

Miniony, 2020 rok był z wielu względów okresem dla walut bardzo obiecującym i dynamicznym. Nie obyło się jednak podczas tego okresu od załamań na rynku, szczególnie na początku roku.

Natomiast rok 2021 ma być w opinii wielu ekspertów rokiem wybitnie byczym, w którym znane kryptowaluty będą się ścigać w osiąganiu swoich kolejnych szczytów, a tym samym zwiększać i swoja wartość. Czas pokaże, czy stanie sie tak rzeczywiście i czy zwyżki będą dotyczyły całego okresu trwania roku 2021. Niemniej warto poznać kryptowaluty, których zakup moze się okazać bardzo opłacalny.

Najlepsze kryptowaluty na Maj 2021 roku, które warto kupić?

Poniżej przedstawiamy dziesięć kryptowalut, w które warto zainwestować obecnie, a może także i w przyszłych latach.

Bitcoin

Niekwestionowany król kryptowalut, pionier rynku, najpopularniejsza kryptowaluta, nazywany również cyfrowym złotem. Czy rok 2021 będzie dla bitcoina równie przychylny? Na początku roku mozna było jeszcze spekulować, ale po ostrym rajdzie do góry i przebiciu się przez kolejne granice, w tym okrągłe 50 000 USD za token w połowie lutego, szczęki opadły nawet największym sceptykom.

Obecnie najstarsza kryptowaluta świata w miarę spokojnie oscyluje w granicach 55 000 USD, chociaż historyczne maksimum wynosi dla bitcoina już ponad 63 000 USD. Bitcoin jest już od dawna bezpieczną przystanią dla inwestorów w niepewnym świecie finansów, a jego cena może jeszcze w tym roku sięgnąć prognozowanych przez optymistów 100 000 USD za monetę.

Stellar

Stellar jest siecią blockchain, służącą do transferu oraz do przechowywanie pieniędzy. Sieć Stellar umożliwia swoim użytkownikom dokonywanie mikropłatności, które są przy tym obarczone minimalną opłatą za dokonanie transakcji. Kryptowaluta staje się coraz bardziej popularna, a dodatkowo jej popularność jest napędzana integracjami ze znaczącymi firmami technologicznymi. Partnerem Stellar jest m.in. IBM.

Tezos

Budowa Tezos umożliwia tej sieci samodzielne ewoluowanie i doskonalenie się. Tezos służy m.in. do minimalizowania ryzyka błędów innych kryptowalut, jak np. Bitcoin, czy Ethereum, gdyż są one czasami podatne na tzw. hard forki. Za główną zaletę Tezosa eksperci uważają adaptacyjność sieci oraz jej otwarta struktura.

Jakie są wasze typu na kryptowaluty w Maju? Podziel się w komentarzu !

Binance Coin

Binance Coin została uruchomiona w Chinach i jest to kryptowaluta-córka jednej z największych giełd kryptowalutowych. Mowa tu oczywiście o  zdecentralizowanej Binance, która z każdym rokiem z generuje przychody, w roku 2020 sięgające nawet miliarda dolarów. Dzięki temu, że gielda się ciągle rozwija, ma to wpływ na rosnącą również wartość i popularność Binance Coin.

Uniswap

Sama Uniswap jest giełdą kryptowalutową posiadającą swój własny token o nazwie UNI. Kryptowaluta UNI ma szansę na przebijania się w świecie krypto pieniędzy, ponieważ rośnie popularność zdecentralizowanych giełd. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że to właśnie Uniswap lideruje obecnie  zdecentralizowanym giełdom i to zarówno przy braniu pod uwagę wolumenu obrotu, liczby aktywnych użytkowników, jak i wartości środków zablokowanych na giełdzie.

Ethereum

Ethereum jest drugim po Bitcoinie najpopularniejszym aktywem cyfrowym, a rok 2021 jest dla tej kryptowaluty już ogromnie udany. Ethereum rośnie praktycznie od początku roku, ale w ciągu ostatnich 10 dni bardzo gwałtownie. Obecna jej cena przekroczyła już grubo 3000 USD za token i kręci się w okolicy 3 300 USD. Perspektywy dla Ethereum wyglądają bardzo obiecująco, a niektórzy widzą ją już wkrótce na poziomie 5000 USD.

Polkadot

Open sourcowy projekt, jakim jest Polkadot ma za cel podział na fragmenty, umożliwiające przesyłanie tokenów, a także innych danych pomiędzy poszczególne łańcuchy bloku. Polkadot jest interoperacyjny, co jest jego ogromną zaletą i obecnie, śladem innych kryptowalut równiez pnie sie do góry. Od początku roku urósł o 450%, a miał również wynik ponad 45 USD, czyli zaliczył wzrost pięciokrotny.

Na które kryptowaluty jeszcze warto zwrócić uwagę w Maju 2021 roku?

Powyższe zestawienie pokazało siedem kryptowalut najpopulrniejszych, ale by dobić do dziesięciu warto jeszcze wspomnieć o Cardano, Chainlink oraz VeCain, które dla inwestorów poszukujących zróżnicowania mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts