fbpx

Najlepsze altcoiny spoza TOP 100. Które z nich są warte uwagi?

Trwający od początku roku niedźwiedzi trend na rynku kryptowalut przez większość osób postrzegany jest jako negatywne zjawisko. Doświadczeni inwestorzy wiedzą jednak, że jest to naturalna kolej rzeczy. Potrafią też wykorzystać spadki dla własnych interesów.

Ostatnie miesiące to czas bocznego trendu Bitcoina. Kryptowaluty, w ogólnym rozrachunku, w ostatnich tygodniach wykazywały większą stabilność niż tradycyjne aktywa. BTC przez wiele osób uważany jest za pewniejszą lokatę kapitału niż USD.

Dla tych, którzy nie lubią ryzyka i stawiają na mniejsze, lecz pewniejsze zyski, Bitcoin będzie bardziej oczywistym wyborem. Jeśli jednak jesteśmy gotowi ponieść trochę większe ryzyko, możemy przyjrzeć się bliżej projektom spoza TOP 100 pod względem kapitalizacji.

Przed podjęciem decyzji o wejściu w dany projekt, powinniśmy koniecznie odpowiedzieć na pytania takie jak:

  1. Ile kapitału zebrał dany projekt i jak wykorzystał go do tej pory?
  2. Kto jest w zespole projektu i czy poszczególne osoby mają sukcesy na swoim koncie?
  3. Czy projekt udostępnił już jakikolwiek działający produkt i czy model biznesowy pozwala na wzrost ceny tokena?
  4. Jak duży jest rynek na którym działa projekt, jaką mają konkurencję i z jakim prawdopodobieństwem ich produkt będzie wykorzystywany?
  5. Jak dużą społeczność udało się dotychczas zbudować projektowi i czy twórcy utrzymują dobry kontakt ze swoimi fanami?

Projekty, o których piszemy poniżej to takie, które mogą w pozytywny sposób odpowiedzieć na każde z tych pytań. Nie jest to porada inwestycyjna, a nasz subiektywny wybór interesujących altcoinów.

SingularityNET (AGI) — 149 miejsce według Coinpaprika

Projekt SingularityNET został stworzony w grudniu 2017. Powstał w wyniku ICO, które zakończyło się sukcesem. Twórcom udało się zebrać 36 mln USD w ciągu kilku minut od uruchomienia zbiórki. Firma skupia się na rozwoju sztucznej inteligencji, w ramach idei tzw. “technologicznej osobliwości”, która ma przewyższać intelektualnie ludzi.

W krótkim terminie, SingularityNET skupia się na dostarczaniu biznesom API, umożliwiającego outsourcing zadań dla sztucznej inteligencji. Już na ten moment obszar AI rozwija się bardzo dynamicznie, a w przyszłości taka technologia może umożliwić firmom zlecenie trudnych zadań do rozwiązywania przez maszyny.

Prognozy Rynku

Spośród kilku startupów zaangażowanych w technologię AI, SingularityNET wykazuje się największymi ambicjami. Widzimy w tym przypadku dynamiczne prace deweloperów, które zmierzają do stworzenia globalnej sieci opartej o te rozwiązania. Jeśli się to powiedzie, AGI może zapewnić sobie miejsce w dwóch najgorętszych branżach przyszłości: Blockchain oraz AI. Według serwisu Statistica.com, globalny rynek AI do 2025 może być wart 90 mld USD.

Zespół

Na stronie SingularityNET znajdziemy listę ponad 70 członków zespołu zaangażowanych w projekt. Widzimy tu m.in. wybitnych specjalistów od Robotyki, którzy stworzyli m.in. robota Sophia, zdolnego do wyrażania i odczytywania emocji oraz wypowiadania się pełnymi zdaniami na wiele przeróżnych tematów. Robot zdobył m.in. uznanie publiczności podczas Malta Blockchain Summit, który odbył się na początku listopada.

Dyrektorem naczelnym i głównym naukowcem SingularityNET jest Dr Ben Goertzel, a dr David Hanson jest współzałożycielem projektu i współwłaścicielem Hanson Robotics, firmy odpowiedzialnej za stworzenie Sophii.

Request Network (REQ) – 138 miejsce według Coinpaprika

Request Network jest czasami określany jako “PayPal 2.0”, ponieważ jego głównym celem jest umożliwienie każdemu dokonywania szybkich i wygodnych płatności. Podczas gdy internet wciąż zwiększa swój zasięg, coraz więcej firm działa wyłącznie online.

Pomysł jest prosty, a obecnie popularne rozwiązania, nie posiadają zalet technologii blockchain, dzięki czemu konkurenci tacy jak Request Network mogą zająć miejsce na rynku.

Masowe przyjęcie kryptowalut nie nastąpi, dopóki nie będzie sposobu ich wykorzystania. Firma Request Network udostępniła już rozwiązania, z których ludzie mogą realnie korzystać.

Twórcy uruchomili m.in. wtyczkę do WordPressa o nazwie Pay with Request, która pozwala użytkownikom akceptować kryptowaluty jako płatność, bez opłat instalacyjnych i miesięcznych kosztów. Wtyczka integruje się bezpośrednio z portfelami sprzętowymi Metamask i Ledger Nano S i akceptuje tokeny ERC-20. Niebawem zyska wsparcie dla Bitcoina. Zespół uruchomił również podobną wtyczkę do systemu e-commerce Shopify o nazwie Reqify, która jest również w 100% darmowa.

Zespół REQ pracuje również nad rozwiązaniami dla płatności transgranicznych. Automatyzacja zadań w branży finansowej, takich jak rachunkowość i audyt, zapewni dokładniejsze wyniki zapisywane w zdecentralizowanej, niezmiennej księdze głównej, do której można uzyskać bezpieczny dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Jeśli Request Network zapewni realne rozwiązanie, może zyskać zainteresowanie dużych korporacji.

SelfKey (KEY) – 242 miejsce według Coinpaprika

SelfKey ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki przechowujemy i wysyłamy nasze dane osobowe przez Internet. Zamiast indywidualnie wysyłać poufne informacje do pracodawców lub banków, użytkownicy SelfKey będą mogli przesyłać swoje dokumenty do bezpiecznego blockchaina, a następnie przekazywać dostęp do nich, gdy będzie to konieczne. W ten sposób mogą zachować bezpieczeństwo swoich dokumentów, podczas gdy strona trzecia może w łatwy sposób udostępniać im informacje.

Portfel tożsamości SelfKey Beta

W czerwcu 2018 r. Firma SelfKey udostępniła publicznie swój portfel w wersji Beta, który pozwala użytkownikom zarządzać swoimi aktywami ID i innymi kryptowalutami.

Portfel umożliwia użytkownikom tworzenie profili i przechowywanie ich informacji i dokumentów na swoim lokalnym urządzeniu, do którego nie można uzyskać dostępu bez pozwolenia. Użytkownicy będą mogli również ustawić “cyfrową twarz” swojej tożsamości, która może pochodzić z istniejącej formy identyfikacji lub po prostu na podstawie “selfie”.

SelfKey zebrało na początku 2018 roku kwotę 21,7 miliona USD w czasie 11 minut. Udało im się to osiągnąć, m.in. ze względu na wcześniejsze relacje z projektami Kyber Network i Polymath.

OriginTrail – 354 miejsce według Coinpaprika

W obecnych czasach zakupy spożywcze możemy wykonać błyskawicznie, z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. O ile jest to znacznie szybsze i bardziej wygodne niż kiedyś, wciąż musimy mierzyć się z problemami, takimi jak np. niska jakość produktów.

OriginTrail pozwala każdemu uczestnikowi łańcucha dostaw na sprawdzenie, czy produkt spełnia normy jakości, od momentu produkcji, aż po dostarczenie na sklepową półkę.

Bezpieczeństwo żywności i inne zastosowania

Jednym z najważniejszych zastosowań OriginTrail jest śledzenie żywności. W oparciu o inteligentne czujniki z kodami QR, dodawanymi do produktów spożywczych, protokół OriginTrail może potwierdzić, czy warzywa, które zamierzasz kupić są świeże, czy wino jest oryginalne i czy twoje produkty mleczne były przechowywane w odpowiedniej temperaturze podczas transportu.

Oprócz identyfikowania żywności, platforma OriginTrail ma zastosowanie w innych ważnych obszarach, takich jak:

  • Śledzene dowodów w kryminalistyce
  • Zapewnienie dodatkowej warstwy zaufania i przejrzystości podczas dystrybucji wrażliwych danych
  • Przejrzystość e-commerce i autentyczność produktu
  • Internet of Things, czyli tzw. Internet Rzeczy

Projekt OriginTrail nawiązał m.in. partnerstwo z globalną platformą skupioną na IoT – EVRYTHNG. Twórcom już do tej pory udało się stworzyć działające rozwiązania, co jest dobrym zwiastunem przyszłych sukcesów.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo    Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896