fbpx

Najbogatsze adresy Bitcoin, czyli lista Bitcoinowych whales’ów

Na wstępnie warto zauważyć, że jednoznaczne stwierdzenie, “kto jest najbogatszym posiadaczem Bitcoinów”, jest praktycznie niemożliwe. W większości przypadków równie trudno oszacować kto dokładnie ile BTC posiada. Większość zamożnych inwestorów (whalesów) lub instytucji, trzyma swoje Bitcoiny na niekiedy nawet kilkudziesięciu różnych adresach w celu zachowania jak największego poziomu bezpieczeństwa całości funduszy.

Na podstawie kilku danych przygotowaliśmy jednak szacunkowe zestawienie, potencjalnie najzamożniejszych Bitcoinowych hodlerów.

Gavin Andresen

Jeśli mówimy o Satoshim Nakamoto, jako o ojcu Bitcoina, to nie możemy pominąć Gavina Andresena, jako ojca chrzestnego BTC. Gavin Andresen kontynuował rozwój BTC po Satoshim i miał bardzo duży wpływ na to jak Bitcoin wygląda dziś. Jest założycielem Fundacji Bitcoin i jako jeden z pierwszych miał możliwość kopania Bitcoinów. Warto wspomnieć, że Andresen był niegdyś podejrzewany o bycie Satoshim Nakamoto – jednakże, stanowczo temu zaprzeczył. Pomimo tego, że wielokrotnie wypłacał już swoje Bitcoiny, może mieć ich jeszcze bardzo znaczące ilości.

Roger Ver

Często nazywany Bitcoinowym Jezusem. Obecnie skupia się na rozwoju, jak twierdzi “jedynego prawdziwego Bitcoina”, czyli Bitcoin Cash. Ver był wczesnym inwestorem i jednym z pierwszych, jawnych Bitcoinowych milionerów. Jest on nie tylko maksymalistą transakcji P2P ale również marzy o zbudowaniu zjednoczonego narodu, w którym wszyscy byliby prawdziwie równi i wolni – co zamierza uczynić za pomocą zdecentralizowanej technologii. Uważa się, że Roger Ver, jest właścicielem przynajmniej ok. 100 000 BTC.

Charlie Shrem

Charlie Shrem to zdecydowanie jeden z najbardziej kontrowersyjnych Bitcoinowych milionerów. Działa w tej branży praktycznie od początku. Krążą plotki, że może hodlować nawet kilkadziesiąt tysięcy Bitcoinów kupowanych po kilka dolarów. Był założycielem BitInstant, w związku z którym, został skazany za pranie pieniędzy na dwa lata pozbawienia wolności. Wcześniej, w 2012 został oskarżony przez braci Winklevoss o kradzież należących do nich 5000 BTC.

Bracia Winklevoss

Tyler Winklevoss i Cameron Winklevoss to kolejni, jedni z pierwszych, jawnych Bitcoinowych milionerów. Jedna z głośniejszych spraw, dzięki którym są teraz powszechnie znani to oskarżenie Marka Zuckerberga o kradzież ich pomysłu na Facebooka. Wygrali sprawę i otrzymali 65 mln dolarów odszkodowania od CEO Facebooka. Zainwestowali 11 mln USD w BTC, kiedy ten kosztował 120 $ za sztukę. Założyli wiele kryptowalutowych start-up’ów, m.in. giełdę Gemini.

Giełdy Kryptowalut

Po włączeniu richlist (listy najbogatszych adresów) Bitcoina, zauważymy, że 4 z 5 wśród pierwszych od góry pozycji to giełdy kryptowalut. Na obecną chwilę pierwsze miejsce zajmuje Bitfinex, z ok. 137 000 BTC. Drugą najzamożniejszą giełdą według statystyk jest Huobi, które posiada ok. 108 000 Bitcoinów. Trzecie miejsce wśród giełd zajmuje Bitstamp z prawie 108 000 BTC. Wśród najzamożniejszych giełdowych adresów Bittrex plasuje się na miejscu czwartym ze 107 000 BTC na portfelu.

FBI

Nie posiadają oni specjalnego oddziału do tradingu. Za to we wrześniu 2013, przy okazji zdejmowania Silk Road, agentom udało się przejąć dodatkowo 144 000 BTC. Pomimo, że znaczna część (lub nawet wszystkie) z tych Bitcoinów została już sprzedana to warto wspomnieć o FBI, jako o jednym z najzamożniejszych posiadaczy Bitcoinów.

Bułgaria

Kraj ten jest jednym z największych znanych posiadaczy BTC. W maju 2017, Bułgarski rząd z powodzeniem rozwiązał grupę przestępczą, która wykorzystywała BTC do unikania podatków. Bułgarskie służby przejęły wówczas 213 519 Bitcoinów – co z pewnością pomogłoby spłacić część krajowego długu publicznego.

Satoshi Nakamoto

Twórca Bitcoina, miał największe możliwości pod kątem kopania BTC we wczesnym okresie, kiedy to nagroda za blok była największa i mógł robić to z pomocą zwykłego PeCeta. Szacuje się, że Satoshi mógł wykopać wówczas od 700 000 do nawet ponad 1 000 000 BTC. Dokładniejsze szacunki fortuny Satoshiego znajdziesz w tym artykule: LINK.

To już koniec naszej krótkiej listy Bitcoinowych milionerów. Jeśli czujesz się pokrzywdzony, że Cię na niej nie umieściliśmy powiadam nas o tym w komentarzu 🙂

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868