fbpx

Giełda Mt. Gox odda pieniądze przedsiębiorcom?

Niedziałająca już japońska giełda kryptowalut Mt. Gox rozszerzyła swój internetowy system składania wniosków o rekompensatę na użytkowników korporacyjnych. Informacja została udostępniona 12 września w oficjalnym ogłoszeniu opublikowanym na stronie giełdy.

Opublikowane ostatnio ogłoszenie dotyczy systemu online dla użytkowników korporacyjnych, który został udostępniony 23 sierpnia. System umożliwia składanie wniosków o rekompensaty za utracone na giełdzie środki. Termin składania wniosków o rekompensatę upływa 22 października 2018 r., a roszczenia można składać zarówno w trybie online, jak i offline.

Ogłoszenie podpisał prokuratora z Tokio, Nobuaki Kobayashi. Prokurator pełni funkcję powiernika cywilnego do zarządzania funduszami Mt. Gox w związku z upadkiem firmy.

Począwszy od końca ubiegłego roku, Kobayashi nadzorował wyprzedawanie ogromnych rezerw BTC w celu dokonania refundacji dla poszkodowanych użytkowników Mt. Gox. Pojawiły się liczne zarzuty, że wyprzedaż miała wyraźnie niekorzystny wpływ na rynki.

Poszkodowani użytkownicy Mt. Gox otrzymają rekompensaty w kryptowalutach

W związku z tym, Kobayashi od tamtej pory zobowiązał się do zaprzestania wyprzedaży, gdy rozpoczęły się postępowania w sprawie rekompensaty dla użytkowników indywidualnych. Ustalono, że użytkownicy będą w kolejnych etapach otrzymywać rekompensatę w postaci kryptowalut zamiast waluty fiat. Na początku sierpnia prawnicy reprezentujący grupę wierzycieli Mt Gox opublikowali informację potwierdzającą, że poszkodowani otrzymają zwroty środków w kryptowalutach Bitcoin oraz Bitcoin Cash (BCH).

Jak pokazują przeprowadzone analizy, około 24000 wierzycieli zostało dotkniętych przez atak hakerski na giełdę Mt. Gox, a następnie jej upadek na początku 2014 r. Te wydarzenia doprowadziły do utraty 85000 BTC, wycenianych w tym czasie na około 460 milionów dolarów. Ten incydent był największym skandalem w historii branży i wywarł również największy wpływ na rynek kryptowalut. W tym roku nastąpiła niestety kolejna kradzież środków o jeszcze większej wartości. Tym razem hakerzy skradli z japońskiej giełdy Coincheck środki o wartości 534 milionów dolarów. Zarząd giełdy zobowiązał się oddać użytkownikom wszystkie utracone środki.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896