fbpx

Moskiewska giełda tworzy platformę dla ICO

Moskiewska Giełda Papierów Wartościowych (MOEX) pracuje nad platformą, na której firmy będą mogły przeprowadzać ICO. Ma ruszyć jeszcze tego roku, podaje Reuters.

Jak powiedział prezes giełdy, Alexander Afanasiev, giełda nie wprowadzi tokenów do obrotu, lecz będzie publikować o nich informacje, jak również o obowiązkach emitentów tych tokenów. Następnie dodał:

„Na razie patrzymy na nie z punktu widzenia pieniądza fiducjarnego, ponieważ nie są one prawnie chronionym aktywem. Jeśli to się zmieni, również wprowadzimy je do naszego systemu”.

Ponadto giełda rozważa wypuszczenie kontraktów terminowych dla ICO, o ile będzie na nie popyt ze strony inwestorów. Afanasiev wyjaśnił, że przeprowadzają teraz badania rynkowe, by ustalić potencjalne zainteresowanie nowym instrumentem oraz określić, jakie powinien mieć parametry.

Na Moskiewskiej Giełdzie Papierów Wartościowych można obracać akcjami, obligacjami, instrumentami pochodnymi, walutami obcymi, instrumentami rynku pieniężnego oraz towarami. W maju tego roku jej wolumen wyniósł 1,1 biliona dolarów. W maju Rosyjska Duma Państwowa zatwierdziła pierwsze czytanie nowej ustawy regulującej branżę kryptowalut. Określa ona kryptowaluty i tokeny jako rodzaj własności.
Ponadto rozróżnia, że te pierwsze tworzone są przez wiele podmiotów (kopane przez górników), a te drugie emitowane przez jeden podmiot.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812