fbpx

1 Monero [XMR] = 18000$ za 5 lat? Skrót z raportu

Bloomberg opublikował szczegółową analizę rynku kryptowalut pod kątem obecnych i przyszłych trendów. Raport został przeprowadzony przez badacza Sherwin Dowlat ze Satin Group. Z raportu wynikają ciekawe wnioski przede wszystkim dla Monero.

Ale zanim opowiemy o “wygranych” tego raportu, warto powiedzieć 2 słowa na temat projektów, które według badacza mają nikłe szanse powodzenia.

Bitcoin Cash

W ciągu 5 lat zobaczymy spadki BCH do okolic 268$. BCH i inne kryptowaluty, które próbują przejąć rozpoznawalność innej marki dodając do tego minimalne dodatki technologiczne.

Ripple

W ciągu 5 lat cenna XRP spadnie do 0.01$, tak samo jak wartość innych krypto-aktyw, które mają mylący przekaz, nie są potrzebne wewnątrz własnej sieci oraz mają scentralizowany zarząd lub sieć [system potwierdzania transakcji].

Platformy, kryptowaluty płatnicze oraz anonimowe

Według raportu najwięcej na przestrzeni najbliższych lat mogą skorzystać platformy, kryptowaluty płatnicze oraz kryptowaluty skupione na prywatności. Rynek powinien w końcu zmieniać swój sentyment względem kryptowalut służących do podtrzymywania wartości na rzecz cyfrowych monet skupionych na realnym zastosowaniu.

Zgodnie z raportem Monero oraz inne kryptowaluty skupione na anonimowości, takie jak Zcash czeka świetlana przyszłość – są to dwie wiodące anonimowe kryptowaluty. Według raportu w ciągu 5 lat za 1 XMR zapłacimy nawet 18,000 $.
Autor raportu jasno wskazuje na potencjał zastosowania obydwu kryptowalut, [niestety] w działalności niezgodnej z prawem. Mówi również, że XMR będzie większym beneficjentem związanym z tym rynkiem niż Zcash. Według Sherwin Dowlat ze Satin Group, Monero ma potencjał przejęcia nawet 60% rynku, podczas gdy ZCash może zdobyć co najwyżej, niecałą 1/3 rynku.

Monero – najczęściej wybierane przez hackerów

Według firmy zajmującej się cyber-bezpieczeństwem – Trend Micro – na przestrzeni od stycznia do lipca 2018 zostało wykrytych ponad 1000% więcej nieautoryzowanych skryptów do kopania kryptowalut w porównaniu z drugą połową roku 2017.

Tego roku, miało miejsce wiele niautoryzowanych przechwytów stron internetowych, aby następnie wykorzystać je do kopania. Ofiarami padły setki stron, w tym nawet strony rządowe i inne popularne strony internetowe. Sprawcami większości ataków byli hackerzy kopiący Monero.

Według raportu, Monero pozostaje ulubioną kryptowalutą hackerów, również ze względu na swoją anonimowość i łatwość upłynnienia [dostępność na wielu giełdach z dobrym dziennym wolumenem].

Raport mówi również o całkowitej globalnej kapitalizacji wszystkich cyfrowych aktyw. Według grupy Statis rynek kryptowalut ma osiągnąć wartość 3.6 biliona $ do roku 2028. Jest to nieco bardziej optymistyczna wersja raportu PwC, którego najważniejsze założenia możecie znaleźć tutaj: LINK

Cały raport Statis możesz przeczytać tutaj: LINK

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298