fbpx

Największy bank w Japonii wprowadza własną kryptowalutę

Mitsubishi UFJ Financial Group, jedna z największych na świecie korporacji branży finansowej, eksperymentuje z wykorzystaniem własnej kryptowaluty o nazwie Mufg. Waluta cyfrowa służy na razie do płatności w sklepie dla pracowników. 

Mufg, czyli nowa kryptowaluta Mitsubishi UFJ Financial Group

Mitsubishi UFJ Financial Group (Mufg) eksperymentuje ze swoją cyfrową walutą o nazwie Mufg. Sklep wielobranżowy dla pracowników, znajdujący się w głównej siedzibie firmy w Tokio, pozwala pracownikom na płatności w tej formie. Według pracowników banku, eksperyment powoli posuwa się naprzód.

Terminale w kasach w tym sklepie zostały skonfigurowane do płatności za pomocą monet Mufg . Pracownicy płacący kryptowalutą, pokazują kod QR wyświetlany na smartfonach sprzedawcom przy kasie. Mufg zbada wszelkie problemy, z którymi borykają się zarówno użytkownicy, jak i handlowcy. Oprócz dokonywania płatności w sklepie, monety mogą być używane do wymiany pieniędzy między pracownikami, dzielenia rachunków, itd.

Mufg jest największą grupą finansową w Japonii, której łączne aktywa wynoszą 306 bilionów jenów (~ 2,76 bilionów USD), według danych z 31 marca. Jedna z jej spółek, Mufg Bank, jest także największym bankiem Japonii z oddziałami w 40 krajach.

Plany dotyczące monety Mufg

Moneta Mufg została stworzona, ponieważ Mitsubishi UFJ Financial Group bada, w jaki sposób technologia blockchain może być stosowana do różnych codziennych działań finansowych, takich jak wypłaty, depozyty i płatności.

Potencjalnie nowa kryptowaluta może mieć duży potencjał komercyjny, a także wspierać małych klientów detalicznych banku. Poza monetą Mufg, bank testuje również program dla pracowników, oparty o cyfrową walutę, którego celem jest zmniejszenie nadgodzin i uprawnienie trybu życia.

Twórcy projektu twierdzą, że moneta jest powiązana z jenem, a cena jednej monety Mufg będzie utrzymywała się na stałym poziomie jednego jena. Chociaż banknoty i monety są szeroko stosowane, bank zauważa ich problematyczność pod względem kosztów i czasu potrzebnego na zakup, przechowywanie i transport tych instrumentów.

Moneta Mufg została stworzona jako nisko-kosztowa alternatywa dla tradycyjnej infrastrukury finansowej. Kryptowaluta umożliwia “natychmiastowe możliwości transferu i zapewnia możliwość wygodnego dokonywania mikropłatności.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72