Misja księżycowa SpaceX (DOGE-1) zostanie sfinansowana przez Dogecoin

Geometric Energy Corporation, czyli kanadyjskie przedsiębiorstwo produkcyjne oraz logistyczne, ma zamiar wynieść w kosmos swój ładunek za pomocą…

Geometric Energy Corporation, czyli kanadyjskie przedsiębiorstwo produkcyjne oraz logistyczne, ma zamiar wynieść w kosmos swój ładunek za pomocą jednej z rakiet SpaceX. Rakieta ta ma w zamierzeniu wylądować na księżycu. Cały projekt ma zostać sfinansowany cyfrową walutą Dogecoin.

  • Pierwszy komercyjny projekt lądowania na księżycu przyjmuje nazwę DOGE-1 Mission to the Moon – ma zostać sfinansowany przez Dogecoin
  • W projekcie ma posłużyć rakieta SpaceX Falcon 9
  • Ta informacja nie umocniła tej kryptowaluty – wcześniej traciła po słowach Elona Muska, który nazwał ją szwindlem

Misja DOGE-1

Geometric Energy Corporation zapowiedział w niedzielnym ogłoszeniu, że dotarcie na Księżyc ma mieć miejsce w pierwszym kwartale 2022 roku. Ładunek znajdujący się w rakiecie SpaceX Falcon 9 ma mieć wagę 40 kg i jego zadaniem będzie uzyskiwanie księżycowo-przestrzennych informacji.

Prezes przedsiębiorstwa, Samuel Raid, oficjalnie poinformował o porozumienie Dogecoin z misją lądowania na Księżycu. Wiceprezes ds. sprzedaży komercyjnej w SpaceX, Tom Ichinero, zaznaczył, że misja ta będzie fundamentem dla handlu międzyplanetarnego.

Nie wiadomo jednak jeszcze, jak Dogecoin ma zostać wykorzystany do sfinansowania całego projektu. Warto zaznaczyć, że wszystkie poprzednie misje księżycowe należały do bardzo drogich przedsięwzięć. Szacuje się, że za 40-kilogramowy ładunek umieszczony w rakiecie firmy SpaceX wyniesie koło 225,8 mld dolarów. Elon Musk miał momenty na Twitterze, kiedy sugerował, że Dogecoin jako pierwsza kryptowaluta wyląduje na Księżycu. Ceny tokeny zaczęły nagle wzrastać.

Straty Dogecoin po wypowiedzi Elona Muska w SNL

Elon Musk w SNL nazwał Dogecoin szwindlem. To spowodowało, że wartość kryptowaluty zaczęła spadać i aktualnie oscyluje wokół 0,56 dol. Szef działu sprzedaży giełdy kryptowalutowej Diginex z siedzibą w Hongkongu, Justin d’Anethan, stwierdził, że Musk prawdopodobnie chciał tylko zażartować. W końcu SNL to program komediowy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts